Lekcja patriotyzmu

Archiwum kategorii: Klub Europejczyka

Projekt CEO Majówka z Polską

W dniach 29 kwietnia i 5 maja 2011 roku, z okazji obchodów Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3-go Maja, uczniowie naszej szkoły realizowali projekt Majówka z Polską pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W ramach akcji BIAŁO-CZERWONA WSTĄŻKA uczniowie samodzielnie wykonali biało-czerwone wstążki i nosili je z dumą podczas zajęć lekcyjnych oraz udekorowali kokardami wybrane miejsca w szkole. W piątek przed narodowymi świętami odbył się happening szkolny zatytułowany KonsTytucja, podczas którego uczniowie klas malowali plakaty oddające znaczenie patriotyzmu i nawiązujące do 220 rocznicy Konstytucji 3-go Maja. Pojedyncze plakaty każdej klasy utworzyły jeden wspólny pociąg patriotyczny. Ciekawie i z zaangażowaniem przebiegała również w szkole akcja Ludzie Flagi, w czasie której ubrani na biało-czerwono uczniowie uformowali kontury naszej ojczyzny.
Nad całością projektu czuwały Panie Grażyna Stępniewska i Elżbieta Zimna.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia >> >>

Poprzednia aktualność
120-lecie Szkoły
Następna aktualność
Podsumowanie całorocznej pracy nad projektem