TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY – dzień piąty

Archiwum kategorii: Aktualności

Na podsumowanie Tygodnia Wielokulturowego uczniowie klas 0-3 wraz z wychowawcami obejrzeli krótki występ przygotowany przez koleżanki i kolegów z Ukrainy. Zgromadzeni widzowie wysłuchali piosenki pt. ,,Moja Ukraina”, zobaczyli ujmujący układ taneczny, podziwiali piękne, narodowe stroje (tzw. wyszywanki) występujących dzieci i nauczycielki. FB/sp3kalisz/ Kolejnym punktem spotkania był zrealizowany przez klasę 8a filmik, w którym uczniowie z różnych krajów, uczęszczający do naszej szkoły, przedstawiają się i mówią skąd pochodzą, czym się interesują. FB/sp3kalisz/

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania Tygodnia Wielokulturowego. Mamy nadzieję, że pojęcie wielokulturowości stało się Wam bliższe. W grze miejskiej pn. ,,Kaliskim szlakiem wielokulturowym” najlepsze wyniki uzyskały: w kategorii klas 4-5 uczniowie klasy 5a, a w kategorii klas 6-8 uczniowie klasy 7b. Gratulujemy wyróżnionym zespołom i jeszcze raz dziękujemy całej społeczności SP3 za wspólną zabawę.

Poprzednia aktualność
Nagrodzeni w konkursie "Zrób to ze mną mamo, tato"
Następna aktualność
"Czas wolny w lesie czy w necie" - nasz udział w debacie