Pasje naszych uczniów

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni. (Cecelia Ahern)

 

 

 Nikodem Szkudlarek – „Siła drużyny” (rok szkolny 2021/2022)

Mam na imię Nikodem.  Od zawsze interesowałem się sportem. W pierwszej i drugiej klasie szkoły podstawowej chodziłem na treningi ju-jitsu. W wieku 9 lat postanowiłem zająć się pływaniem: najpierw w UKS Kalisz, następnie przez 3 lata w KKS Kalisz pod okiem profesjonalnych trenerów. Pandemia spowodowała, ze przerwałem treningi. Od czerwca tego roku zacząłem trenować w KTW Kalisz kajak -polo. Bardzo szybko udało mi się opanować pływanie kajakiem i lęk przed wodą, dzięki wcześniej nabytym umiejętnościom pływackim. Dołączyłem do już istniejącego zespołu i zacząłem brać udział w różnych zawodach. Te najbardziej znaczące to: wrzesień 2021 Mistrzostwa Polski Młodzików w Kaniowie, gdzie zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski. W listopadzie wziąłem udział w Mistrzostwach Świata Canoe Polo na Litwie, gdzie nasza drużyna zajęła IV miejsce. Od wiosny do jesieni treningi odbywają się na Prośnie lub na Zalewie Szałe. Zimą treningi odbywają się na sali gimnastycznej i na basenie. Dla mnie kajak-polo jest bardzo ekscytującą dyscypliną sportową, która daje mi mnóstwo frajdy i zadowolenia.

https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/sport/kaliscy-kajak-polowcy-z-medalami-na-mistrzostwach-polski,42295

http://ktw.kalisz.pl/aktualnosci/kaliscy-kajak-polowcy-na-miedzynarodowych-wodach/

 Julia Strzelczyk  –  „Malowanie – mam to w genach”. (rok szkolny 2020/2021)

Mam na imię Julia.  Jestem dziewczyną, która ma wiele artystycznych pasji, jednak tą, do której mnie bardzo ciągnie, jest plastyka. Najbardziej lubię malować akwarelami lub akrylami, ale czasem używam też pasteli, ołówka czy nawet wosku. Mam bardzo bujną wyobraźnię i tak naprawdę podczas tworzenia moich prac nie wiem, jaki będzie efekt końcowy. Prace powstają z przypadkowych kresek i fal. Kocham to robić! 

 Daria Wywijas  –  „Fotografia jest cytatem rzeczywistości”. (rok szkolny 2020/2021)

Mam na imię Daria, mam 14 lat i chodzę do klasy 8a. Moją pasją jest fotografia portretowa. Od ponad 3 lat interesuję się fotografią, a swoje pierwsze zdjęcia, do których przywiązywałam większą wagę, zaczęłam robić telefonem z niezbyt dobrą jakością. Nie były one zachwycające, więc ciągle próbowałam dążyć do perfekcji. Latem 2020 zakupiłam swoją pierwszą lustrzankę. Był to ogromny przełom w mojej pasji. Musiałam nauczyć się jak ustawić wszystkie funkcje aparatu oraz jak obsługiwać programy graficzne. Nie było łatwo i często zajmowało mi to wiele godzin. Po zrobieniu paru tysięcy zdjęć doszłam do wprawy, chociaż nadal nie jest perfekcyjnie. Każda pasja wymaga tego, aby cały czas się dokształcać oraz ćwiczyć i tak również jest w tym wypadku. „Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji. To umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu.” Dlaczego fotografia portretowa? Uwielbiam uśmiech, zadowolenie oraz miłe zaskoczenie osób, które widzą swoje skończone zdjęcia. Najczęściej są to moi znajomi oraz rodzina i jestem im ogromnie wdzięczna za wsparcie.

Kaja Klessen Kaja Klessen  –  „Nie ma jednego wielkiego kroku do celu. Jest wiele małych kroczków”. (rok szkolny 2020/2021)

Na imię mam Kaja, mam 10 lat i chodzę do czwartej klasy. Moją pasją jest gimnastyka artystyczna.

Gimnastykę zaczęłam uprawiać w wieku 8 lat.Moim ulubionym przyrządem gimnastycznym jest obręcz, ale na zajęciach ćwiczymy również z maczugami, piłką i skakanką. Od maja roku 2020 jestem w grupie zaawansowanej – turniejowej. Obecnie przygotowuję się do zawodów w Gliwicach. Takie zawody są dla mnie ogromnym przeżyciem. Przed wejściem na planszę bardzo się stresuję. Sport ten przynosi mi wiele radości, uczy mnie wytrwałości, systematyczności, kształtuje umiejętność  pokonywania trudności. W przyszłości chciałabym zostać trenerem gimnastyki artystycznej.

http://www.szkolapodstawowa3.kalisz.pl/2020/11/27/gimnastyczny-sukces-kai/

 Oliwier Janiak  – pomysłowy konstruktor (rok szkolny 2019/2020)

Moim ulubionym zajęciem  jest układanie klocków LEGO. Oprócz danego modelu z opakowania, tworzę też własne wymyślone budowle.  Kiedy buduję staram się być skupiony i cierpliwy. Zawsze mam przemyślane co chcę zbudować, a kiedy już to ukończę lubię opowiadać różne historie o mojej budowli oraz wymyślam do czego można ją wykorzystać.  To zainteresowanie pozwala mi  przenosić się do innego wymiaru, w którym mogę stworzyć swój  świat, jaki tylko zapragnę. Cieszę się, że mogę wymyślać ciągle nowe rzeczy, które wyobrażam sobie w swojej głowie.

 Jessica Piskozub – Wróblewska  – „W tańcu nie da się szybko osiągnąć sukcesów”. (rok szkolny 2018/2019)

Przez ostatnie dwa lata mój wolny czas przeznaczam na realizowanie mojego marzenia. Chcę zostać bardzo dobrą tancerką, a nawet najlepszą na świecie :). Uwielbiam tańczyć, ponieważ sprawia mi to przyjemność. W ten sposób wyrażam emocje i uczucia. W tańcu nie da się szybko osiągnąć sukcesów, żeby dobrze tańczyć trzeba systematycznie i ciężko pracować. W poprzednim roku uczęszczałam na zajęcia raz w tygodniu, natomiast w tym roku dwa razy, aby doskonalić swoje umiejętności. W swojej grupie mam wiele sympatycznych koleżanek i kolegów, młodszych i starszych. Na zajęciach tanecznych ćwiczymy układy i stajemy się coraz lepsi.
Uważam, że jak na mój wiek moje umiejętności taneczne są na dobrym poziomie, ale wiem, że muszę jeszcze dużo ćwiczyć, aby dołączyć do najlepszych,  dlatego wciąż pracuję nad sobą i rozwijam moje hobby, którym jest właśnie taniec.

Dominika Szymańska – „Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki”. (rok szkolny 2017/2018)

Mam na imię Dominika. Ciężko wybrać mi moją największą pasję, bo mam ich bardzo dużo, od śpiewu, tańca i fotografii, aż po gotowanie. Jednak myślę, że skupię się tutaj na pasji, która towarzyszy mi najdłużej czyli fotografii. Mogłabym powiedzieć, że aparat to mój mały „przyjaciel”, pozwala mi wracać to najpiękniejszych chwil z mojego życia, które postanowiłam sfotografować, żeby pozostały ze mną na dłużej. Moje hobby zaczęło się dość standardowo, kiedy w wieku 9 lat na swoją pierwszą komunię dostałam aparat fotograficzny. I tak od tamtego czasu robię bardzo dużo zdjęć, poświęcam tej pasji mnóstwo czasu i ciągle staram się być w tym lepsza. Cóż mogę jeszcze powiedzieć, uwielbiam swój aparat za to, że jest ze mną praktycznie w każdej chwili i dzieli ze mną wszystkie najpiękniejsze wspomnienia. Swoją drogą muszę przyznać, że wszystkie zdjęcia są takimi małymi dziełami sztuki 🙂

Zuzanna Krzesińska – Wzwyż!  (rok szkolny 2017/2018)
Mam na imię Zuzia. Zdecydowałam się na uprawianie lekkoatletyki rok temu, gdy moją nową wuefistką została moja trenerka. Podczas lekcji wychowania fizycznego zaproponowała mi miejsce w klubie. W zasadzie od dawna lubiłam sport, więc dlaczego nie. Treningi mam cztery razy w tygodniu, każdy po półtorej godziny. Docelowo trenuję skoki, chociaż czasem też i biegi. Cieszę się, że wybrałam akurat ten sport, bo sprawia mi radość i chyba robię postępy…
Michał Judasz – „Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie”. (rok szkolny 2017/2018)

Mam na imię Michał, a jedną z moich wielu pasji jest gra na perkusji. Mój talent muzyczny odkryła Babcia, która gdy miałem 5 lat zauważyła, że gram u niej na garnkach i pokrywkach. W wieku 6 lat poszedłem na moją pierwszą lekcję perkusji do Pana Mirosława Skowrońskiego. W wieku 10 lat zapisałem się na pierwszy stopień do Państwowej Szkoły Muzycznej na instrumenty perkusyjne też u Pana Mirosława w wieku około 10-11 lat dołączyłem do zespołu jazzowego „School Jazz Messengers” prowadzonego przez Pana Andrzeja Dziedziaka i nauczyłem się w nim wielu ciekawych rzeczy. Obecnie dalej gram jazz.

 Gabriela Goździewicz  – „Taniec pozwala zawsze być sobą…” (rok szkolny 2017/2018)  

Jestem Gabrysia. Mam wiele pasji, ale największą jest taniec. To jemu poświęcam większą cześć mojego wolnego czasu. Kocham muzykę i to, że mogę się z nią utożsamiać poprzez ruch. Gdy tańczę, jestem po prostu szczęśliwa. Moja przygoda z tańcem trwa od przedszkola. Zaczęło się od tańca towarzyskiego i poprzez hip-hop dotarłam do tańca współczesnego, który doskonalę już od 6 lat, tańcząc w „SZAFIE- teatrze tańca”.  W tym stylu tanecznym najważniejsze są emocje. To, jak tańczysz, zależy od nich. Opowiadasz historie i pokazujesz wszystkie uczucia, jakie towarzyszą ich bohaterom. Od kilku lat z moją przyjaciółką – Darią Jamrozik – dzielimy się naszą pasją z kolegami i koleżankami ze szkoły. Stworzyliśmy grupę taneczną „SkyClub”, dla której wspólnie tworzymy choreografie i uczymy innych czerpać radość z tańca, a przy okazji tworzyć ciekawe projekty.