Pasje naszych uczniów

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni. (Cecelia Ahern)

Jessica Piskozub – Wróblewska  – „W tańcu nie da się szybko osiągnąć sukcesów.”

Przez ostatnie dwa lata mój wolny czas przeznaczam na realizowanie mojego marzenia. Chcę zostać bardzo dobrą tancerką, a nawet najlepszą na świecie :). Uwielbiam tańczyć, ponieważ sprawia mi to przyjemność. W ten sposób wyrażam emocje i uczucia. W tańcu nie da się szybko osiągnąć sukcesów, żeby dobrze tańczyć trzeba systematycznie i ciężko pracować. W poprzednim roku uczęszczałam na zajęcia raz w tygodniu, natomiast w tym roku dwa razy, aby doskonalić swoje umiejętności. W swojej grupie mam wiele sympatycznych koleżanek i kolegów, młodszych i starszych. Na zajęciach tanecznych ćwiczymy układy i stajemy się coraz lepsi.
Uważam, że jak na mój wiek moje umiejętności taneczne są na dobrym poziomie, ale wiem, że muszę jeszcze dużo ćwiczyć, aby dołączyć do najlepszych,  dlatego wciąż pracuję nad sobą i rozwijam moje hobby, którym jest właśnie taniec.

Dominika Szymańska – „Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki”

Mam na imię Dominika. Ciężko wybrać mi moją największą pasję, bo mam ich bardzo dużo, od śpiewu, tańca i fotografii, aż po gotowanie. Jednak myślę, że skupię się tutaj na pasji, która towarzyszy mi najdłużej czyli fotografii. Mogłabym powiedzieć, że aparat to mój mały „przyjaciel”, pozwala mi wracać to najpiękniejszych chwil z mojego życia, które postanowiłam sfotografować, żeby pozostały ze mną na dłużej. Moje hobby zaczęło się dość standardowo, kiedy w wieku 9 lat na swoją pierwszą komunię dostałam aparat fotograficzny. I tak od tamtego czasu robię bardzo dużo zdjęć, poświęcam tej pasji mnóstwo czasu i ciągle staram się być w tym lepsza. Cóż mogę jeszcze powiedzieć, uwielbiam swój aparat za to, że jest ze mną praktycznie w każdej chwili i dzieli ze mną wszystkie najpiękniejsze wspomnienia. Swoją drogą muszę przyznać, że wszystkie zdjęcia są takimi małymi dziełami sztuki 🙂

Zuzanna Krzesińska – Wzwyż!
Mam na imię Zuzia. Zdecydowałam się na uprawianie lekkoatletyki rok temu, gdy moją nową wuefistką została moja trenerka. Podczas lekcji wychowania fizycznego zaproponowała mi miejsce w klubie. W zasadzie od dawna lubiłam sport, więc dlaczego nie. Treningi mam cztery razy w tygodniu, każdy po półtorej godziny. Docelowo trenuję skoki, chociaż czasem też i biegi. Cieszę się, że wybrałam akurat ten sport, bo sprawia mi radość i chyba robię postępy…
Michał Judasz – „Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie.”

Mam na imię Michał, a jedną z moich wielu pasji jest gra na perkusji. Mój talent muzyczny odkryła Babcia, która gdy miałem 5 lat zauważyła, że gram u niej na garnkach i pokrywkach. W wieku 6 lat poszedłem na moją pierwszą lekcję perkusji do Pana Mirosława Skowrońskiego. W wieku 10 lat zapisałem się na pierwszy stopień do Państwowej Szkoły Muzycznej na instrumenty perkusyjne też u Pana Mirosława w wieku około 10-11 lat dołączyłem do zespołu jazzowego „School Jazz Messengers” prowadzonego przez Pana Andrzeja Dziedziaka i nauczyłem się w nim wielu ciekawych rzeczy. Obecnie dalej gram jazz.

Gabriela Goździewicz – „Taniec pozwala zawsze być sobą…”

Jestem Gabrysia. Mam wiele pasji, ale największą jest taniec. To jemu poświęcam większą cześć mojego wolnego czasu. Kocham muzykę i to, że mogę się z nią utożsamiać poprzez ruch. Gdy tańczę, jestem po prostu szczęśliwa. Moja przygoda z tańcem trwa od przedszkola. Zaczęło się od tańca towarzyskiego i poprzez hip-hop dotarłam do tańca współczesnego, który doskonalę już od 6 lat, tańcząc w „SZAFIE- teatrze tańca”.  W tym stylu tanecznym najważniejsze są emocje. To, jak tańczysz, zależy od nich. Opowiadasz historie i pokazujesz wszystkie uczucia, jakie towarzyszą ich bohaterom. Od kilku lat z moją przyjaciółką – Darią Jamrozik – dzielimy się naszą pasją z kolegami i koleżankami ze szkoły. Stworzyliśmy grupę taneczną „SkyClub”, dla której wspólnie tworzymy choreografie i uczymy innych czerpać radość z tańca, a przy okazji tworzyć ciekawe projekty.