„Czas wolny w lesie czy w necie” – nasz udział w debacie

Archiwum kategorii: Aktualności

W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu, zorganizowanego przez Szkoła Podstawowa nr 7 w Kaliszu w dniu 25 kwietnia odbyła się debata oksfordzka na temat: ,,Czas wolny w lesie czy w necie?”. W tej formie szkolnego i akademickiego sporu naprzeciw siebie stają dwie strony: propozycji i opozycji. Zadaniem pierwszej grupy jest udowodnienie prawdziwości określonej tezy, zaś drugiej – jej obalenie. W dzisiejszych zmaganiach tezy, że lepiej spędzać czas wolny w lesie, bronili uczniowie naszej szkoły: Judyta Fluder, Fabian Błaszczyk, Piotr Przepiórka, Szymon Gałecki (wszyscy z klasy 7a) oraz Antoni Malinowski z klasy 8a. Kontrargumenty przedstawiła drużyna SP7. Miło nam ogłosić, że w debacie zwyciężyła ekipa z naszej szkoły, do czego przekonała zespół sędziowski siła zaprezentowanych przez nią argumentów.

Podczas dzisiejszego podsumowania wręczono też nagrody w konkursach odbywających się pod tym samym hasłem, co debata: plastycznym dla klas 1-3, na hasło promujące spędzanie wolnego czasu w lesie dla klas 4-6 oraz w teście na temat bezpiecznego Internetu dla klas 7-8. Nagrody odebrali uczniowie naszej szkoły: Lena Kowalska i Pola Wojtkowiak z klasy 2a – I miejsce w konkursie plastycznym, Amelia Światła z 2a i Weronika Kuc z 3a – II lokata w tym samym konkursie oraz Mikołaj Michalak z klasy 2b za III pozycję. Wyróżnienia zdobyli Łucja Sobczak i Kacper Michalak. Zwycięskie hasła wyszły spod pióra Nikoli Torbiarczyk z klasy 5b (I miejsce), Macieja Kajsera z 6b (II miejsce), a także Julii Plucińskiej z 4a (III miejsce). W teście na temat bezpieczeństwa w sieci wyróżnienie zdobył Fabian Błaszczyk z klasy 7a. Zarówno zwycięzcom debaty, jak i nagrodzonym w konkursach serdecznie gratulujemy! Dziękujemy też Sofii Trubitsynie z klasy 8a za uświetnienie uroczystości swoim występem.

Poprzednia aktualność
TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY - dzień piąty
Następna aktualność
Rozśpiewana Pola