Sukcesy naszych uczniów

ROK SZKOLNY 2018/19

Klasy III G

  • 3d – Agnieszka Forysiak  II miejsceMiędzyszkolnym Konkursie Historyczno-Krajoznawczym ”Niepodległa dla wszystkich” – (15.09.2018) – n-l przygotowujący – E. Wielgórska
  • 3d – Gabriela Janiak  II miejsceMiędzyszkolnym Konkursie Historyczno-Krajoznawczym ”Niepodległa dla wszystkich” – (15.09.2018) – n-l przygotowujący – E. Wielgórska

Klasa V

  • 5a – Miłosz Stefani  wyróżnienie w konkursie plastycznym w ramach VII rajdu „Szlakiem Bursztynowym … z Jagiellonką i Kopernikiem”  – (29.09.2018).

Sukcesy rajdowe w roku szk. 2018/2019 (grupowe)

  • 15.09.2018 – XIII Rajd „Śladami Przodków” – II miejsce w klasyfikacji ogólnej + puchar Kaliskiego Oddziału PTTK – n-l przygotowujący – E. Wielgórska

ROK SZKOLNY 2017/18

Klasy I

  • 1b – Paweł Pietraszko  – wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Marii Konopnickiej (25.05.2018), n-l przygotowujący – P. Wenzel
  • Uczennice klasy 1b: Aleksandra Głowacka, Marta Kołodziejczyk, Julia Kaźmierczak i Wanessa Szenfel zajęły I miejsce w kategorii klas 1-3 w Konkursie plastycznym „Robimy SKOK na SMOG”,  n-l przygotowujący – P. Wenzel

Klasy IV

  • Uczniowie klasy 4a Kamil Abbasi i Miłosz Stefani zajęli II miejsce w kategorii klas 4-6 w Konkursie plastycznym „Robimy SKOK na SMOG”,  n-l przygotowujący – K. Skonieczna

Klasy VII

  • 7b – Julianna Grzelaczyk – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie o Świętym Mikołaju z Miry, n-l przygotowujący – A. Kowalska
  • 7a – Agata Kołodziejczyk – nagroda w V rajdzie „Dzielnicami Kalisza”
  • 7a – Zuzanna Krzesińska – I miejsce w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych (skok wzwyż)
  • 7a – Wiktor Różycki – III miejsce w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych (bieg na 300 m)

Klasy II G

  • 2d – Jakub Chudziak – II miejsce w Konkursie o bezpieczeństwie ruchu drogowego. (16.09.2017) – n-l przygotowujący – E. Wielgórska
  • 2d- Agnieszka Forysiak, Kacper Michalak i Mikołaj Lis- III miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy„Śladami  Stefana Szolc-Rogozińskiego” (17.11.2017 r) – n-l przygotowujący – E. Wielgórska
  • 2d – wyróżnienie dla Agnieszki Forysiak  za pracę plastyczną na temat MÓJ WYMARZONY ZAWÓD, organizowanej w ramach obchodów V Wielkopolskiego Festiwalu Rzemiosła w Pleszewie
  • 2d – Paulina Frasunkiewicz –  III miejsce w konkursie literackim „Chrońmy siebie”, organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu i Stowarzyszenie Promocji Sztuki „Łyżka mleka”, n-l przygotowujący – M. Olejniczak
  • 2b – Aleksandra Stasiak nagroda za wyróżniającą prezentację zawodu w Międzyszkolnym Konkursie Na Najlepszą Teczkę Zawodoznawczą X Dni Kariery, n-l przygotowujący – A. Czajkowski, E. Zimna

Klasy III G

  • 3 d – Hanna Maziec – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno-Krajoznawczym ” Krajobraz dziedzictwa- dziedzictwo krajobrazu” – (14.09.2017) – n-l przygotowujący – E. Wielgórska
  • 3d –  Kamil Sobiecki – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno-Krajoznawczym ” Krajobraz dziedzictwa- dziedzictwo krajobrazu” –(14.09.2017) – n-l przygotowujący – E. Wielgórska
  • 3 d – Hanna Maziec – II  miejsce w Konkursie o bezpieczeństwie ruchu drogowego. (16.09.2017) – n-l przygotowujący – E. Wielgórska
  • 3d – Gabriela Goździewicz –  III miejsce w etapie powiatowym konkursu wojewódzkiego na plakat pod hasłem BĄDŹMY ZDROWI.
  • 3d – Michał Kowalski – wyróżnienie w VIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu i Szkołę Podstawową nr 18 n-l przygotowujący – Ł. Witczak
  • 3b – Monika Starzecka – wyróżnienie w XVII Konkursie Plastycznym „Wolność bez nałogów”, n-l przygotowujący – B. Ławińska
  • 3d – Matylda Erkiert i Maria Judasz – I część etapu rejonowego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej (część projektowa) – n-l przygotowujący – M. Gibus
  • 3d – Aneta Chojnacka – I I część etapu rejonowego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej (część testowa) – n-l przygotowujący – M. Gibus
  • 3b – Oliwia Figiel  nagroda w Międzyszkolnym Konkursie z Wiedzy o Zawodach zorganizowanym w ramach X Dni Kariery w Kaliszu, n-l przygotowujący – A. Czajkowski
  • 3d – Oliwia Olejnik  nagroda w Międzyszkolnym Konkursie z Wiedzy o Zawodach zorganizowanym w ramach X Dni Kariery w Kaliszu, n-l przygotowujący – A. Czajkowski
  • 3d – Dominika Szymańska nagroda za wyróżniającą prezentację zawodu w Międzyszkolnym Konkursie Na Najlepszą Teczkę Zawodoznawczą X Dni Kariery, n-l przygotowujący – A. Czajkowski, M. Gibus
  • 3d – Michał Kowalski – II miejsce w IX Konkursie Krajoznawczym  Piękna nasza Polska cała
  • 3d – Aneta Chojnacka – III miejsce w IX Konkursie Krajoznawczym  Piękna nasza Polska cała
  • 3d – Michał Kowalski – II miejsce w Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Wydział Filologii Angielskiej UAM (27.03.2018),  n-l przygotowujący – Ł. Witczak
  • 3d – Weronika Samulak – I nagroda za projekt znaczka na VI rajd „Dzielnicami Kalisza”
  • 3d – Marika Bigosińska brązowy medal na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych WIELKOPOLSKA 2018 (boks kobiet)

Sukcesy rajdowe w roku szk. 2017/2018 (grupowe)

  • 16.09.2017 – X Rajd „Śladami Przodków” – III miejsce w klasyfikacji ogólnej  + puchar – n-l przygotowujący – E. Wielgórska
  • 29.09.2017 – I  miejsce w Grze Miejskiej poświęconej ochronie powietrza, niskiej emisji oraz proekologicznym źródłom ciepła – drużyna z kl. 7a – n-l przygotowujący – E. Wielgórska
  • 8.03.2018 – I miejsce w IX Konkursie Krajoznawczym  Piękna nasza Polska cała – n-l przygotowujący – E. Wielgórska
  • 14.04.2018 – III miejsce w Rajdzie Dzielnicami Kalisza 
  • 25.04.2018 – II miejsce w Rajdzie Ekologicznym „Tajemnica bioróżnorodności”.
  • 19.05.2018 – II miejsce (w kategorii oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich) w IX Rajdzie „Wiosenne Majaki”

ROK SZKOLNY 2016/17

Klasy I

  • I d – Forysiak Agnieszka – II miejsce – Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Powstanie Wielkopolskie 1918 – 19″ (24.02.2017 r.)
  • 1b – Wiktoria Staszak – I miejsce w Konkursie na projekt znaczka rajdowego (01.04.2017)

Klasy II

  • II d- Kamil Sobiecki i Hanna Maziec –  III miejsce w konkursie historyczno – krajoznawczym (15.09.2016 r.)
  • II d- Hanna Maziec – II miejsce w  konkursie z pierwszej pomocy przedmedycznej (17.09.2016 r.)
  • II d – Gabrysia Goździewicz – I miejsce w  konkursie na projekt znaczka rajdowego (17.09.2016 r.)
  • II d – Gabrysia Goździewicz, Daria Jamrozik – II miejsce w konkursie czasopisma „Poznaj swój kraj” (22.10.2016 r.)
  • II d- Kamil Sobiecki – I miejsce w Konkursie Historycznym „Bitwa pod Kaliszem – 1706″ (22.10.2016 r.)
  • II d – Hanna Maziec, Kamil Sobiecki – I miejsce w Konkursie wiedzy o regionach Francji organizowanym podczas IV Światowego Dnia Frankofonii przez III LO (30.03.2017)
  • II d – Hanna Maziec  – I miejsce w konkursie za najciekawszy projekt znaczka rajdowego. (22.04.2017)

Klasy III

  • III d – Robert Kaleta  –  II miejsce w  konkursie z pierwszej pomocy przedmedycznej (17.09.2016 r.)
  • III b –  Marta Banasiak –  II miejsce w  konkursie z pierwszej pomocy przedmedycznej (17.09.2016 r.)
  • III a – Bartosz Śmietański – srebrny medal w Mistrzostwach Wielkopolski w BJJ kadetów w kategorii do 66 kg ALMMA w Luboniu (15.10.2016 r.)
  • III b – Klaudia Starzecka  – II miejsce w konkursie czasopisma „Poznaj swój kraj” (22.10.2016 r.)
  • III b – Zimna Karina– III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej przez PCK (14.12.2016 r.)
  • III d – Cezary Baranowski – IV miejsce – Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Powstanie Wielkopolskie 1918 – 19″ (24.02.2017 r.)
  • III d – Julia Czajczyńska – laureatka Konkursu Zawodoznawczego „Z wiedzy o zawodach” (27.02.2017 r.)
  • IIId – Vanessa Lewandowska –  nagroda w „Konkursie na najciekawszą teczkę zawodoznawczą” (27.02.2017 r.)
  • IIIb – Adama Larnet –  nagroda w „Konkursie na najciekawszą teczkę zawodoznawczą” (27.02.2017 r.)

Sukcesy rajdowe w roku szk. 2016/2017 (grupowe)

  • 17.09.2016 – IX Rajd „Śladami Przodków” -V m w klasyfikacji ogólnej
  • 1.10.2016 –  V Rajd „Bursztynowym Szlakiem” – I miejsce + puchar
  • 22.10.2016 – XI Rajd „Od Sasa do lasa” do Kościelnej Wsi – III miejsce + puchar
  • 11.11.2016 – XV Marsz Wolności – III miejsce + puchar
  • 29.11.2016 –  I edycja Gry Miejskiej „Misja-emisja” – I i II miejsce
  • 25.02.2017 – XXIV Rajd „Szlakami Powstania Wielkopolskiego” do Szczypiorna – III miejsce + puchar Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK
  • 26.02.2017 – V Ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym 2017 – Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – marsz NW – (23 medale)
  • 01.04.2017 – IV Rajd „Dzielnicami Kalisza” – IV miejsce
  • 22.04.2017 – VII Rajd „Szlakiem św. Jana Pawła II po Kaliszu” – III miejsce
  • 13.05.2017 – VIII Rajd „Wiosenne Majaki” – III miejsce + puchar
  • 25.04.2017 – Rajd „Szlakiem kaliskich zabytków – Podróżnik Stefan Szolc-Rogoziński” – III miejsce
  • 27.05.2017 – IV Rekreacyjny Marsz NW „Po Majkowskich Wzgórzach” – medale + puchar organizatora

ROK SZKOLNY 2015/16

Sukcesy i certyfikaty naszej szkoły:

  • VI miejsce w XIV Marszu Wolności (11.11.2015 r.)
  • certyfikat Szkoły Słyszącej Sercem – w ramach projektu Dzieci Dzieciom pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (9.12.2015 r.)
  • I miejsce w zbieraniu złota ( w kategorii miasta Kalisza) w ramach Gorączki Złota 2015 (1.12.2015 r.)
  • III miejsce w ogólnej klasyfikacji III rajdzie „Dzielnicami Kalisza” (09.04.2016 r.)
  • I miejsce w XIX Rajdzie Ogrodników, (23.04.2016 r.)
  • wyróżnienie za udział w grze plenerowej „Arka Noego – razem uratujemy świat” w XVIII Rajdzie Ekologiczno – Przyrodniczym (4.06.2016 r.)
  • wyróżnienie na XVIII Rajdzie Ekologiczno – Przyrodniczym do Cekowa (4.06.2016 r.)

Klasy I

  • I d – Piotr Kaczmarek – I miejsce w czwórce podwójnej ze sternikiem w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski
  • I d – Piotr Kaczmarek – III miejsce w czwórce podwójnej ze sternikiem w  Mistrzostwach PZTW Młodzików (Mistrzostwa Polski Młodzików)
  • I d – Piotr Kaczmarek – I miejsce w czwórce podwójnej ze sternikiem w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach  Młodzików
  • I d – Hanna Maziec, Piotr  Kaczmarek – I miejsce w konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej – (12.09.2015)
  • I d – Gabriela Goździewicz – I miejsce w Konkursie na projekt znaczka rajdowego – (12.09.2015)
  • I d – Latański Eryk,  – I miejsce w Konkursie Dendrologicznym (Rajd „Barwy Jesieni” 02.10.2015)
  • I d – Michał Kowalski – III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała” (23.02.2016)
  • I d –  Kamil Sobiecki– II miejsce w konkursie wiedzy pt. „Szlakiem zabytków klasycystycznych i miejsc pamięci narodowej w Kaliszu “ (09.04.2016)
  • I d – Gabriela Goździewicz 1d – III miejsce w konkursie na album pt. „Zabytki klasycystyczne i miejsca pamięci narodowej w Kaliszu “ (09.04.2016)
  • 1 d – Gabriela Goździewicz  – III miejsce w konkursie na znaczek rajdowy. (09.04.2016)
  • 1 d – Gabriela Goździewicz  – III miejsce w konkursie plastycznym „Las węglem malowany”. (22.04.2016)

Klasy II

  • IIb – Oliwia Donart – V miejsce w klasie Bic Techno
  • IId – Kaleta Robert – I miejsce w Konkursie Dendrologicznym (Rajd „Barwy Jesieni” 02.10.2015)
  • IIc – Dastin Pilawa –  I miejsce w Halowym Mitingu L. A. w Gimnazjadzie ( 06.11.2015 r.)
  • II d – Michał Kalinowski – III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała” (23.02.2016)
  • II d – Cezary Baranowski  – II miejsce w konkursie wiedzy pt. „Szlakiem zabytków klasycystycznych i miejsc pamięci narodowej w Kaliszu “ (09.04.2016)
  • II d – Natalia Stasiak  – III miejsce w konkursie na znaczek rajdowy. (14.05.2016)

Klasy III

  • III d – Jonasz Gulczyński – Laureat Konkursu Plastycznego „RAZEM LEPIEJ” w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł – 2015″;
  • III d – Aleksandra Michałek i Anna Sosińska – II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno- Krajoznawczym „Utracone dziedzictwo” – (10.09.2015)
  • III d – Hubert Pietrasiak –  I miejsce w Halowym Mitingu L. A. w Gimnazjadzie  – ( skok wzwyż 7.10.2015 r.)
  • III b – Eryk Hys – III miejsce w Konkursie Historycznym X rajdu „Od Sasa do lasa”  – (24.10.2015 r.)
  • III d – Aleksandra Michałek – I miejsce w konkursie „Poznaj swój kraj” w X Rajdzie „Od Sasa do lasa”  – (24.10.2015 r.)
  • III d –  Ewelina Rudownik – I miejsce w konkursie krajoznawczym „O Kaliszu i Kościelnej Wsi” w X Rajdzie „Od Sasa do lasa” –  (24.10.2015 r.)
  • III b – Wawrzyniak Oskar  – V miejsce w Międzyszkolnym  Konkursie Historycznym „Polskie drogi do niepodległości”  – (06.11.2015 r.)
  • IIId – Maziec Szymon – V miejsce w Międzyszkolnym  Konkursie Historycznym „Polskie drogi do niepodległości” –  (06.11.2015 r.)
  • III d – Hubert Pietrasiak –  III miejsce w Halowym Mitingu L. A. w Gimnazjadzie  – (06.11.2015 r.)
  • III d – Hubert Pietrasiak –  I miejsce w Halowym Mitingu L. A. w Gimnazjadzie, skok wzwyż 1,55 m – (12.11.2015 r.)
  • III b – Oskar Wawrzyniak – V miejsce w konkursie historycznym „Polskie drogi do Niepodległości” XIV Marszu Wolności (11.11.2015 r.)
  • III a – Łukasz Maciejewski – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała” (23.02.2016)
  • III d – Aleksandra Michałek –II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała” (23.02.2016)
  • III b – Wiktoria Tomalak – I miejsce w konkursie „Projekt znaczka na rajd następny” (23.04.2016)

 

Sukcesy rajdowe w roku szk. 2015/2016  (grupowe)

  • 12.09.2014 – IX Rajd „Śladami Przodków” (IV m w klasyfikacji ogólnej)
  • 26.09.2015 – IV Rajd „Bursztynow-ym szlakiem” (IV m w rywalizacji ogólnej)
  • 02.10.2015 – XVI Rajd „Barwy Jesieni”– III m w klasyfikacji ogólnej, puchar Starosty Powiatu Kaliskiego ( rajd rowerowy)
  • 02.10.2015 – I miejsce w Konkursie Dendrologicznym ”Rozpoznawanie drzew i krzewów po liściach”
  • 11.11.2015 – XIV „Marsz Wolności”  (VI m w rywalizacji ogólnej + puchar Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego w Kaliszu)
  • 24.10.2015 – X Rajd „Od Sasa do lasa” – IV miejsce
  • 19.12.2015 – II Mikołajkowy Kijomarsz – puchar organizatora
  • 13.02.2016 – II Walentynkowy Marsz Nordic Walking – podziękowanie
  • 23.02.2016 – I i III miejsce dwóch drużyn w Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała”
  • 28.02.2016 – Ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym – Marsz Żołnierzy Wyklętych –  marsz NW – 22 medale
  • 19.03.2016 – XXIII Rajd „Szlakami Powstania Wielkopolskiego”
  • 09.04.2016 – III Rajd „Dzielnicami Kalisza” – III miejsce + puchar Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego)
  • 04.2016 – XIX „Rajd Ogrodników” – I miejsce + puchar Starosty Powiatu Kaliskiego
  • 05.2016 – VII Rajd „Wiosenne Majaki” – IV miejsce

Sukcesy klas sportowych:

Miasto Kalisz reprezentowali głównie zawodnicy naszej szkoły:

  • Michał Maćkowiak 1a
  • Żaczek Marcel 3a
  • Szemfel Wiktor 2a
  • Maciejewski Łukasz 3a
  • Tadeuszak Szymon 2a
  • Wojciechowski Mateusz 3a
  • Gramczewski Michał 2a
  • Kołodziejczyk Mateusz 3a
  • Konopa Krystian 2a
  • Kurzaj Christian 3a
  • Matysiak Wiktor 2a
  • Indraszczyk Mateusz 3a
  • Malczewski Bartosz 3a
  • Cieślak Bartosz 2a
  • Glapiński Szymon 3a
  • oraz 3 zawodnicy z innych gimnazjów:
  • Antczak Marcin Gim. Edukator
  • Kossowski Igor Gim. 9
  • Chlebowski Adam Gim. 1

Mistrzostwa Kalisza w Piłce Nożnej szkół gimnazjalnych

Finał Miasta Kalisza – 11.05.2016 – Gimnazjum nr 1

I mecz (półfinał)     godz.  10.00

Gimnazjum nr 2 – Gimnazjum nr 7          7 : 0

II mecz (półfinał)    godz.  10.40

Gimnazjum nr 9 – Gimnazjum nr 1           6 : 1

mecz III miejsce       godz.  11.20

Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum nr 7           8 : 3

mecz  o I miejsce     godz.  12.00

Gimnazjum nr 9 – Gimnazjum nr 2           4 : 4   rzuty karne    9 : 8

KOLEJNOŚĆ  KOŃCOWA:

I miejsce -“ Gimnazjum nr 9

II miejsce -“ Gimnazjum nr 2I

III miejsce -“ Gimnazjum nr 1

IV miejsce -“ Gimnazjum nr 7

V-VI miejsce -“ Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 2II

VII-VIII miejsce -“ Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 10

IX miejsce -“ Gimnazjum Sióstr Nazaretanek

 

  • FINAŁ REJONU KALISZ XVII GIMNAZJADY W PIŁCE NOŻNEJ

Termin: 25 MAJA 2016r

Miejsce: Boisko „ORLIK” ul. Graniczna i Boisko ZS Nr 9 w Kaliszu

Opis: Do turnieju zakwalifikowano 8 drużyn. Rozlosowano 2 grupy i rozegrano mecze „każdy z każdym” a następnie mecze półfinałowe i o miejsca.

Grupa A -€“ Boisko ZS Nr 9 w Kaliszu

  1. Gim 9 Kalisz – Gim Koźmin Wlkp. 0 : 1
  2. Gim Mroczeń – Gim Doruchów 0 : 2
  3. Gim 9 Kalisz – Gim Mroczeń 5 : 0
  4. Gim Koźmin Wlkp. – Gim Doruchów 2 : 1
  5. Gim 9 Kalisz – Gim Doruchów 2 : 0
  6. Gim Koźmin Wlkp. – Gim Mroczeń 2 : 0

Grupa B- „ORLIK” ul. Graniczna

  1. Gim Gołuchów – Gim 4 Ostrów Wlkp. 0 : 0
  2. Gim 2 Kalisz – Gim Gołuchów 1 : 0
  3. Gim 2 Kalisz – Gim 4 Ostrów Wlkp. 0 : 0

Nie stawił się zespół z Koźminka / powiat kaliski /

Mecze A1-B2 Gim Koźmin Wlkp. – Gim 4 Ostrów Wlkp. 0:0/rz karne 3:4/

B1-A2 Gim 2 Kalisz – Gim 9 Kalisz 2:2/rz.karne 4:3/

Mecz o III miejsce Gim 9 Kalisz – Gim Koźmin Wlkp. 5 : 3

Mecz o I miejsce Gim 2 Kalisz – Gim 4 Ostrów Wlkp. 0 : 5

 

Kolejność końcowa

  • Im Gimnazjum Nr 4 Ostrów Wlkp.
  • IIm Gimnazjum Nr 2 Kalisz
  • IIIm Gimnazjum Nr 9 Kalisz
  • IVm Gimnazjum Koźmin Wlkp. / powiat krotoszyński /
  • Vm Gimnazjum Doruchów / powiat ostrzeszowski /
  • Gimnazjum Gołuchów / powiat pleszewski /
  • VIIm Gimnazjum Mroczeń / powiat kępiński /

 

W Finale Miasta Kalisza jak i w Finale Rejonu naszą szkołę reprezentowali:

  • Maciejewski Łukasz
  • Kubiaczyk Igor
  • Kołodziejczyk Mateusz
  • Krysiak Robert – w Finale Rejonu
  • Maćkowiak Michał – w Finale Kalisz
  • Indraszczyk Mateusz
  • Malczewski Bartosz
  • Żaczek Marcel
  • Glapiński Szymon – w Finale Kalisza
  • Kurzaj Christian
  • Janczak Szymon
  • Wojciechowski Mateusz

 

ROK SZKOLNY 2014/15

Klasy I

  • Ia –  Krystian Konopa, Wiktor Matyniak, Klaudiusz Marchwacki – II miejsce w eliminacjach wojewódzkich – półfinał 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii chłopców 12 – 13 lat (30.09.2014 r.);
  • Id –  Michal Galas, Robert Kaleta, Michał Kalinowski, Krzysztof Matyniak, Igor Raczkowski –  II miejsce w eliminacjach wojewódzkich – półfinał 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii chłopców 12 – 13 lat  (30.09.2014 r.);
  • Id – Adam Kurzaj– I miejsce w VII międzyszkolnym konkursie ortograficznym English Spelling Contest (21.11.2014 r. w V LO w Kaliszu)

Klasy II

  • IId – Aleksandra Michałek i Anna Sosińska – III miejsce w Konkursie historyczno- krajoznawczym „Dziedzictwo – źródłem tożsamości”  (13.09.2014);
  • IId – Ewelina Rudownik – I miejsce w Konkursie Krajoznawczym „Okolice Kalisza” – (18.10.2014);
  • IId – Szymon Maziec – I miejsce w Konkursie Historycznym dot. „Bitwy pod Kaliszem w 1706 r” – (18.10.2014);
  • II b – Oskar Wawrzyniak  – laureat w Konkursie Internetowym „ZIMOWI MEDALIŚCI” dla gimnazjalistów w ramach w kampanii edukacyjno–profilaktycznej Zachowaj trzeźwy umysł (04.11.2014);
  • IId – Jonasz Gulczyński  – laureat w konkursie plastycznym „NASZ CZAS” dla  gimnazjalistów w ramach w kampanii edukacyjno–profilaktycznej Zachowaj trzeźwy umysł (04.11.2014);
  • II b – Eryk Hys – III miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Polskie drogi do niepodległości”  (07.11.2014);
  • II d – Szymon Maziec – III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Polskie drogi do niepodległości”  (07.11.2014);
  • II d – Anna Sosińska – I miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała”  (04.02.2015);
  • II d – Oliwia Fiechowska – V miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Krajoznawczym  „Piękna nasza Polska cała”  (04.02.2015);

Klasy III

  • III c – Julia Kubis, Julia Seydak, Kinga Sobiecka, Kinga Sielska, Natalia Kaleta  wyróżnienie Klubu Europejczyka ,, Ad  astra ‘’ w II etapie   II Turnieju Klubów Europejskich (7 XI 2014 r.)
  • IIIc –  Julia Kubis – III miejsce w  VII Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu (2  XII 2014 r.).
  • IIIb – Agata Szymczak – wyróżnienie w VI edycji Konkursu Fotograficznego „Okna, drzwi, portale, detale – otwarcie w stronę spotkania” organizowanego przez Kaliski Oddział PTTK

Sukcesy rajdowe w roku szk. 2014/2015  (grupowe)

  • VIII Rajd „Śladami Przodków” –  VI m w klasyfikacji ogólnej – (13.09.2014)
  • XV Rajd „Barwy Jesieni”- III m w klasyfikacji ogólnejpuchar Starosty Powiatu Kaliskiego – (03.10.2014)
  •  II miejsce w konkursie dendrologicznym ”Rozpoznawanie drzew i krzewów po liściach”  – (03.10.2014)
  • IX Rajd „Od Sasa do lasa” – II m w klasyfikacji ogólnej + puchar Prezesa Oddziału PTTK w Kaliszu– (18.10.2014)
  • I Rekreacyjny Marsz Nordic Walking po Majkowskich Wzgórzach – 9 medali ukończenia marszu (25.10.2014)
  •  XIII Marsz Wolności –VI miejsce w klasyfikacji generalnej + puchar Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK im. S. Graevego  – (11.11.2014)
  • XXII Rajd „Szlakami Powstania Wielkopolskiego  – III miejsce w klasyfikacji ogólnej + puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 21 im. Legionów Józefa Piłsudskiego w Kaliszu  – (01.2015)
  •  I m drużynowo dla szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała” –  (02.2015)
  • XVIII Rajd Ogrodników – I miejsce w klasyfikacji ogólnej – (25.04.2015)
  • Walentynkowy Marsz Nordic Walking na Rajską Polanę – puchar za aktywny udział w marszach – (14.02.2015)
  • VI Rajd „Wiosenne Majaki” – III miejsce w klasyfikacji ogólnej + pamiątkowy medal – (09.05.2015)
  • XVII Rajd Ekologiczno- Przyrodniczy „Dawno temu w Orlandii” – II miejsce w Konkursie na Hasło Ekologiczne (23.05.2015)
  • XVII Rajd Ekologiczno- Przyrodniczy „Dawno temu w Orlandii” – II miejsce w Grze Plenerowej na orientację (23.05.2015)

 Sukcesy zespołowe:

  • III miejsce w Mistrzostwach Kalisza w Piłce Siatkowej Chłopców szkół gimnazjalnych (02.2015)

ROK SZKOLNY 2013/14

Klasy I

  • Ia Kacper Janiak, Rober Krysiak, Bartosz Malczewski, Krysian Pawelec, Bartosz Wypyski III miejsce w Mistrzostwach Kalisza w Piłce Nożnej Gimnazjada (23.10.13r.)
  • Id – Ewelina Rudownik –  I miejsce w  Konkursie Krajoznawczym nt. Kalisza i Kościelnej Wsi Rajdu Od Sasa do lasa (23.11.2013)
  • Ia Szymon Glapiński laureat XIII edycji Konkursu Plastycznego Wolność bez Nałogów (11.12.13r.)
  • Ia Igor Paszak laureat XIII edycji Konkursu Plastycznego „Wolność bez Nałogów” (11.12.13r.)
  • Id  – Maziec Szymon, Lis Norbert – III m w Konkursie historycznym Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 (24.01.2014)

Klasy II

  • II a – Wasilewski Erwin – nagroda w Konkursie Internetowym dla gimnazjalistów Eksplorator w ramach w kampanii edukacyjno–profilaktycznej Zachowaj trzeźwy umysł (09.09.2013)
  • IIb Gabriela Baranowska wyróżnienie w Konkursie „Zawód z Przyszłością” w VI edycji Dnia Kariery (22.11.13r.)
  • IIb Iga Iwanow wyróżnienie w Konkursie „Zawód z Przyszłością” w VI edycji Dnia Kariery (22.11.13r.)
  • IIb Agata Szymczak II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie VI Dnia Kariery Na Najlepszą Teczkę Zawodoznawczą (22.11.13r.)
  • IIb Łukasz Wyszyński wyróżnienie w IV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjów
  • IIc Natalia Kaleta, Anna Kosińska, Julia Kubis, Julia Seydak, Kinga Sobiecka, Natalia Wróblewska wyróżnienie za udział w I Turnieju Klubu Europejskich (30.10.13r.)
  • IIa Kacper Salamon, Daniel Stanoch, Erwin Wasilewski, Tymoteusz Wojciechowski III miejsce w Mistrzostwach Kalisza w Piłce Nożnej Gimnazjada (23.10.13r.)

Klasy III

  • IIIa – Kopik Marta, Glinkowska Weronika – II miejsce w Konkursie historyczno- etnograficznym „Nie od razu Polskę zbudowano” – (12.09.2013)
  • IIIc Adrian Witczak – I miejsce Halowy Miting Gimnazjada (chód) (07.11.13r.)
  • IIIc Marcin Michalak – III miejsce Halowy Miting Gimnazjada (60 przez płotki) (30.10.13r.)
  • IIIc Adrian Witczak – I miejsce Halowy Miting Gimnazjada (chód) (30.10.13r.)
  • IIIa – Kopik Marta – I m, Matusiak Aleksandra – III m, Kaczmarek Mateusz – V m w VI Międzygimnazjalnym Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała” (11.03.2014)
  • IIIc – Aleksandra Kazimierczak – I miejsce na 300 m,  Finał Rejonu Kalisz w Indywidualnej LA  Gimnazjada 2013/2014 (Ostrzeszów 15 maja 2014 r.)
  • III a – Matusiak Aleksandra – wyróżnienie w V Międzyszkolnym  Konkursie Fotograficznym Znaki wiary w przestrzeni publicznej jako element dziedzictwa kulturowego organizowanym przez PTTK w Kaliszu (18.06.2014r.)

Sukcesy rajdowe w roku szk. 2013/2014  (grupowe)

  • VII Rajd Śladami Przodków  IV m w klasyfikacji ogólnej, puchar Komandora rajdu (14.09.2013)
  • XIV Rajd Barwy Jesieni V m w klasyfikacji ogólnej (04.10.2013)
  • VII Rajd Od Sasa do lasa IV m w klasyfikacji ogólnej oraz puchar Komendanta Straży Miejskiej w Kaliszu, wygranie rocznej prenumeraty czasopisma Poznaj swój kraj (23.11.2013)
  • XXI Rajd Szlakami Powstania Wielkpolskiego III m w klasyfikacji ogólnej oraz puchar Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK (25. 01. 2014)
  • XXXV Rajd Uroki zimy VI m w klasyfikacji ogólnej (02.03.2014)
  • VI Konkurs Krajoznawczy Piękna nasza Polska cała I miejsce w klasyfikacji ogólnej dla szkoły (11.03.2014)
  • I Rajd Dzielnicami Kalisza IV miejsce w rywalizacji międzyszkolnej (12.04.2014)
  • V Rajd Wiosenne Majaki IV miejsce w klasyfikacji ogólnej (10.05.2014)

Sukcesy zespołowe:

  • II miejsce w międzyszkolnych zawodach w piłkę nożną chłopców w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Drużyna w składzie: Grabowski Miłosz, Indraszczyk Mateusz, Krawczyk Eryk, Krysiak Robert, Malczewski Bartosz, Żaczek Marcel (14.06.2014 r.)
  • II miejsce w Mistrzostwach Kalisza w Piłce Nożnej Gimnazjada – drużyna uczniów z klasy 2aKacper Salamon, Daniel Stanoch, Erwin Wasilewski, Tymoteusz Wojciechowski, Mikołaj Walczyński, Michał Poliński, Artur Owczarek, Dawid Szajowski, Sebastian Przybylski, Eryk Walczak  (11.04.14 r.)
  • II miejsce  w Mistrzostwach Kalisza w Streetballu Chłopców Gimnazjada – drużyna w składzie: Bartosz Kędzierski 3a, Oskar Piotrowski 3a, Kacper Salamon 2a, Mateusz Brajer 3c (26.03.2014 r.)
  • III miejsce w Piłce Koszykowej Dziewcząt – drużyna w składzie: Aleksandra Kazimierczak 3c, Sara Józefowicz 2d, Jessica Tomaszewska 3a, Weronika Glinkowska 3a, Marta Kopik 3a, Monika Bednarek 3a, Aleksandra Matusiak 3a, Marlena Michalak 3a (26.01.2014 r.)