EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

Archiwum kategorii: Aktualności

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kaliszu włączyła się do kaliskiego projektu związanego z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa (w dniach 9-18 września 2022 roku), obchodzonego pod hasłem ,,Połączeni dziedzictwem. Bogactwo wielokulturowego Kalisza”. Celem projektu było przypomnienie o wielokulturowej spuściźnie, która jest elementem tożsamości i rozwoju naszego regionu.
W piątek, 16 września uczniowie z klas 6b i 8a uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Muzeum w pudełku”, poprowadzonych przez edukatorów Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Podczas tych wyjątkowych zajęć wzięli udział w dyskusji na temat tolerancji, w planszowej grze edukacyjnej pt. „Miasteczko Malki”, a na zakończenie stworzyli w grupach plakaty podsumowujące zdobytą wiedzę. Podczas wykonywania tych urozmaiconych, ciekawych zadań  zapoznali się z kulturą, religią i tradycją narodu żydowskiego. Inicjatorem i organizatorem wizyty gości z Warszawy była fundacja „Znowu Razem”.

Poprzednia aktualność
Laboratoria Przyszłości
Następna aktualność
Pamiętając o bohaterach