Wycieczka klasy 4b do zoo we Wrocławiu

Archiwum kategorii: Aktualności

Wrocławski Zwierzyniec został założony w 1865 roku, co czyni go najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Turystom oddano do zwiedzania obszar o powierzchni 33 hektarów. Pod koniec XIX wieku urodził się tutaj tapir malajski – pierwszy w historii ogrodów zoologicznych. Z kolei dwa dni temu przyszedł na świat gibon białopoliczkowy, którego mogli podziwiać uczniowie naszej szkoły. Przy promykach słońca dzieci podziwiały również lwy, tygrysy, słonie, żyrafy i zebry. Obejrzały też Afrykarium, w którym zostały przeniesione w podwodny świat zwierząt. Podczas dalszego spaceru miały okazję do zwiedzenia terrarium z motylami. Uczniowie byli także przy karmieniu szympansów i zwrócili uwagę na więź, jaka łączy małpy z ich opiekunem. Dowiedzieli się wielu ciekawostek o faunie i florze z całego świata. Zmęczeni, ale z uśmiechem na buziach wrócili do Kalisza.

Poprzednia aktualność
Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka.
Następna aktualność
Turniej piłkarski