Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka.

Archiwum kategorii: Aktualności

„Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka. JA – TY – MY czyli co nas łączy”. Pod takim hasłem odbył się Tydzień Dobrych Myśli w naszej szkole zorganizowany przez uczniów klasy 1a i oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Martą Porębną – Jesiołowską i p. Iloną Dyc.
Żółta uśmiechnięta buzia tzw. „smiley face” to symbol, reprezentuje dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest rola uśmiechu w naszym życiu,  bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” – to nie tylko metafora.

W pozytywny nastrój wprawiły dzieci „muzyczne przerwy”, podczas których każde z nich mogło usłyszeć swoje ulubione utwory. Przez cały tydzień uczniowie wykonywali uśmiechnięte buźki i dedykowali je kolegom i koleżankom. W klasach zagościł kolor żółty, który dało się dostrzec w elementach ubioru i dekoracjach.
Uśmiech to prezent, który nic nie kosztuje, a daje mnóstwo pozytywnej energii, dlatego pamiętajmy o nim nie tylko od święta.  Życzymy uśmiechu, każdego dnia!

Poprzednia aktualność
Sensoryczne bystrzaki w zerówce
Następna aktualność
Wycieczka klasy 4b do zoo we Wrocławiu