XXVI RAJD SZLAKAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Archiwum kategorii: Aktualności

W sobotę, 16 lutego 2019 roku grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pań E. Zimnej i A. Kowalskiej uczestniczyła w XXVI Rajdzie Szlakami Powstania Wielkopolskiego do Szczypiorna. Był to szczególny rajd w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Obok wiedzy historycznej na temat powstania uczniowie rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych – rzucie granatem do celu i strzelaniu z broni sportowej. Młodzież sprawdziła też swoją umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Konkurencje te odbyły się na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Na mecie rajdu w Szkole Podstawowej nr 21 drużyna złożyła meldunek oraz zaprezentowała pieśń legionową i symbole narodowe. Była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu.

Poprzednia aktualność
O miłości ...
Następna aktualność
To wspaniała robota - programowanie OZOBOTA