To wspaniała robota – programowanie OZOBOTA

Archiwum kategorii: Aktualności, Doradztwo zawodowe

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach mających na celu świetną zabawę połączoną z nauką programowania z wykorzystaniem ozobotów.  Ozoboty to małe eduroboty, które można programować za pomocą kolorowych pisaków. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z instrukcją prawidłowego programowania i chętnie przystąpili do pracy nad stworzeniem swoich sekwencji kolorów tak, aby ozobot wykonał pożądane polecenia. Każdy uczestnik zajęć wykonał zadanie wzorowo, a uśmiech i radość były odzwierciedleniem powiedzenia „najskuteczniejsza nauka przez zabawę”.
Uczniowie na co dzień podczas lekcji korzystają z nowoczesnych technologii, pracując przy użyciu tablicy multimedialnej, odbywając zajęcia w sali komputerowej, ucząc się programowania w aplikacji Lightbot i zdobywając wiedzę z wykorzystaniem iPadów.

Poprzednia aktualność
XXVI RAJD SZLAKAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
Następna aktualność
Z wizytą w teatrze