Nasze recytatorskie talenty

Archiwum kategorii: Aktualności

7 maja w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu odbył się XXXI Miejski Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. Celami konkursu były: popularyzowanie dorobku literatów polskich, uwrażliwianie na piękno utworów poetyckich, a także rozwijanie zdolności recytatorskich. Deklamatorów z różnych kaliskich szkół oceniało profesjonalne jury złożone z pani Róży Pomiecińskiej z Książnicy Pedagogicznej oraz aktorów Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego: panów Michała Wierzbickiego i Marcina Trzęsowskiego. Z nieskrywaną radością informujemy, że zwycięzcą konkursu w kategorii klas 4-6 ogłoszono Piotra Kowalskiego z klasy 4b. Il miejsce w kategorii klas 7-8 zajęła Iga Kołecka z 7a. Szkołę reprezentowała także godnie Zofia Słupska z 4b. Serdecznie gratulujemy naszym recytatorom!

Poprzednia aktualność
Aromatyczny sukces Kuby
Następna aktualność
Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy