OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO

Archiwum kategorii: Aktualności

21 lutego miał miejsce Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z uwagi na ferie nie mogliśmy obchodzić go – jak to wcześniej bywało – o czasie. Mimo to staraliśmy się pamiętać o tym dniu. Z tej właśnie okazji duety z klas 4-8, wytypowane przez wychowawcę we współpracy z polonistą, walczyły w piątek, 01.03.24 w szkolnym turnieju o tytuł Mistrza Języka Polskiego. Drużyny zmierzyły się ze sobą w czterech rundach. W czasie rywalizacji należało wykazać się: nienaganną dykcją (łamańce językowe), znajomością polskich przysłów i frazeologizmów, umiejętnością posługiwania się piękną polszczyzną, poprawnością ortograficzną. Turniej, a raczej zabawa, w której na pierwszym miejscu należało postawić piękno języka polskiego, był bardzo wyrównany i na kolejnych etapach szala zwycięstwa przechylała się na różne strony. Ostatecznie jednak mistrzyniami języka polskiego wśród klas młodszych okazały się uczennice klasy 5b, a wicemistrzami 5a. W gronie klas starszych zwycięstwo należało do uczennic klasy 7a, a zaraz za nimi uplasowali się uczniowie z 8a. Indywidualnie na szczególną pochwałę za zaangażowanie oraz wiedzę o języku polskim zasługuje Magdalena Kubacka z klasy 5a.

Poprzednia aktualność
,,Raz na cztery lata zuch jest pępkiem świata”
Następna aktualność
Gratulacje dla Kuby