,,Z Shirlejką po Kaliszu”

Archiwum kategorii: Aktualności

15 września br. nasze uczennice z klasy 8a: Oliwia Wasielewska, Aleksandra Bilous, Sofiia Trubitsyna, Amelia Zawiślak wzięły udział w grze miejskiej szlakiem kaliskich lalek pn. ,,Z Shirlejką po Kaliszu”, zorganizowanej przez Technikum im. św. Józefa w ramach 31. Europejskich Dni Dziedzictwa. Jej uczestnicy  mieli okazję odkrywać sekrety znanych i nieznanych miejsc grodu nad Prosną, wykonywać różnorodne zadania w określonych punktach kontrolnych. Byli m.in. w Filii nr 3  Miejskiej Biblioteki Publicznej, na Skwerze im. Eligiusza Kor- Walczaka, przy pomniku Adama Asnyka. Usłyszeli  wiele ciekawostek z historii miasta. Dowiedzieli się, że słynna w minionym stuleciu na całym świecie Fabryka Zabawek Celuloidowych Adama Szrajera mieściła się początkowo przy ul. Niecałej, a potem powstały jej kolejne filie przy ul. Kwiatowej i ul.Kościuszki. To w niej narodziła się shirlejka- lalka wzorowana na postaci amerykańskiej dziecięcej gwiazdy filmowej, Shirley Temple. Uczestniczenie w tej wyjątkowej grze  przyniosło  wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń i cennych doświadczeń, poszerzyło ich wiedzę o przeszłości Kalisza.

Poprzednia aktualność
Udział w grze ulicznej "Kaliskie tradycje"
Następna aktualność
SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI