Dzień Kropki

Archiwum kategorii: Aktualności

15 września z okazji Dnia Kropki wykonaliśmy kreatywne prace z kropek, krop i kropeczek, a nasze koszulki ozdobiliśmy kolorowymi groszkami. Samorząd Uczniowski dziękuje za współpracę. Dzień Kropki wiąże się z historią Vashti – małej, nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu, jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. ,,Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie” – powiedziała do uczennicy Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła.Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy, zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną, pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej dzieło wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą je podziwiać. Pomyślała, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Otworzyła pudełko z farbkami i zaczęła swoją przygodę z malowaniem kropek, które pochłonęło ją całkowicie. Mieszała farby ze sobą i odkrywała nowe kolory. Wszyscy mogli podziwiać kropkowe obrazy Vashti na szkolnej wystawie, a dziewczynka z dumą przechadzała się korytarzem. Nagle zauważyła małego chłopca. Powiedział zasmucony, że Vashti tak pięknie maluje, a on nie potrafi narysować nawet prostej kreski. Dziewczynka podała chłopcu kartkę i poprosiła, by coś szybko narysował to, co potrafi. Wyszedł mu zygzak. Wtedy Vashti popatrzyła na obrazek z takim samym zachwytem, z jakim nauczycielka popatrzyła na jej pierwszą kropkę i poprosiła, by chłopiec podpisał swoje dzieło. Dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła bowiem w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę i zaczęła inspirować wszystkich wokół.

Poprzednia aktualność
Lekcje poza szkołą
Następna aktualność
Międzynarodowy Dzień Demokracji