Tydzień Wielokulturowy

Archiwum kategorii: Aktualności

W pierwszym dniu II Tygodnia Wielokulturowego, który w SP3 w tym roku odbywa się  od 27 lutego do 3 marca, uczniowie na długiej przerwie mieli okazję poznać i zatańczyć, pod kierunkiem pani Anny Jangas, belgijkę oraz polkę. Inna z kolei piętnastominutowa przerwa została przeznaczona na znalezienie dziesięciu słów, które brzmią podobnie w różnych językach: polskim, ukraińskim, białoruskim, mołdawskim. Wszystkie zespoły klasowe znakomicie poradziły sobie z zadaniem. Zauważono, że podobieństwa językowe odnoszą się do różnych dziedzin życia i nazw przedmiotów, osób, czynności itd. Jednym słowem- jest ich mnóstwo. Dostrzeżono podobne brzmienie na przykład wyrazów: okulary, woda, kartka, kot, piramida, ziemia, lekcja, ryba, sałatka, stół.  

Polska oczami uczniów z Ukrainy https://fb.watch/iYNKaL48n4/

Poprzednia aktualność
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Następna aktualność
Tydzień Wielokulturowy - dni 2. i 3.