Bieg Tropem Wilczym

Archiwum kategorii: Aktualności

8 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły wystartowali w kolejnym marszu nordic walking. Tym razem był to Bieg Tropem Wilczym, który odbywa się co roku dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.W tym roku ze względu na pandemię bieg został przełożony na maj. Kijkarze pokonali dystans 1963 m, symbolizujący rok, w którym poległ ostatni żołnierz niezłomny. Na mecie usytuowanej na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki każdy uczestnik marszu został nagrodzony pamiątkowym medalem, mógł też podziwiać rekonstrukcje historyczne i spróbować kiełbaski z grilla.

Poprzednia aktualność
PoczytajMy
Następna aktualność
Piknik z książką