PoczytajMy

Archiwum kategorii: Biblioteka

6 maja klasa 1a odwiedziła bibliotekę szkolną. Tą wizytą rozpoczęliśmy cykl zajęć pod tytułem „PoczytajMy”. To dobry pomysł na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i fajny sposób na dzielenie się pasją do książek, które wspaniale pobudzają wyobraźnię. Tematem przewodnim naszego spotkania była historia Wojtka ze wsi Kozie Różki na podstawie książeczki Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Na początek dzieci odgadywały zagadkę – o czym będziemy czytać? Wysłuchały muzycznego utworu „Pali się” w wykonaniu M. Bajora. Potem nastąpiło wspólne czytanie lektury. Następnie uczniowie trafnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące historii Wojtka. Na koniec przypomnieliśmy dzieciom telefony alarmowe i zapewniliśmy, że każdy, nawet mały człowiek może zostać bohaterem jeżeli w razie potrzeby potrafi odpowiednio się zachować – tak jak Wojtek. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści przekonali się, że warto czytać, bo książka uczy, bawi i rozwija. Na zakończenie uczniowie otrzymali zadanie, aby na kolejne spotkanie przeczytać jedną z wypożyczonych książeczek.

Poprzednia aktualność
Happening z okazji ŚWIĄT MAJOWYCH
Następna aktualność
Bieg Tropem Wilczym