Dzień Świadomości Autyzmu

Archiwum kategorii: Aktualności

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu w celu budowania społecznej świadomości i edukacji na temat spektrum autyzmu 💙.Popularyzowanie wiedzy na temat potrzeb emocjonalnych i edukacyjnych osób w spektrum jest bardzo ważne, ponieważ mamy obowiązek działać przeciwko społecznemu wykluczeniu takich osób, wspierać je i pomagać im funkcjonować w społeczeństwie, co niestety nie zawsze bywa łatwe. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele poruszali temat autyzmu oraz pokazywali uczniom filmy edukacyjne. Ponadto na znak solidarności z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera dzieci ubrały się dzisiaj na niebiesko, choć w przyszłości kolor ten zastąpią prawdopodobnie różne kolory – każda osoba w spektrum jest inna i wielokolorowe odcienie pięknie to obrazują. Dzisiaj jednak nasza Trójka zabłysła na niebiesko! 💙💙💙

https://www.facebook.com/photo/?fbid=431686738750754&set=a.168540338398730

Poprzednia aktualność
Przyjaciele Madagaskaru
Następna aktualność
"W cudownym świecie z Wami Niebieskimi Motylami"