Przyjaciele Madagaskaru


W dnia 1-2 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany biwak dla 3KGZ Miejskie Wiewióreczki. Podczas tej wyjątkowej zbiórki zuchy rozpoczęły przygodę z nowym Tropem Przyjaciele Madagaskaru. W piątek po przygotowaniu i zjedzeniu kolacji oraz po Kręgu Rady z udziałem Komendantki Hufca Kalisz phm. Marty Goździelewskiej i harcerki pwd. Bogny Goździelewskiej, zuchy zostały detektywami i tak jak Kowalski, Skipper i Rico ze znanego filmu animowanego i ruszyły na nocne podchody po szkole. Zabawa była pełna przygód. Do rozwiązania było wiele zagadek, a atmosfera tajemniczości wzbudzała dużo emocji u dzieci. Na koniec dnia był seans filmowy, który pozwolił przypomnieć sobie przygody bohaterów z filmu „Madagaskar.” Sobotni poranek rozpoczął się od gimnastyki. Po niej było śniadanie, które zuchy dzielnie przygotowywały, a następnie odbyła się zuchowa musztra. Dzień przyniósł kolejną misję do spełnienia – tym razem dzieci podróżowały po całym świecie – rozwiązując zadania i zagadki, związane z danym miejscem. Na dłużej zatrzymały się na afrykańskiej wyspie Madagaskar, gdzie zostały zapoznane z fauną i florą tego regionu, ze zwyczajami zamieszkującej tam ludności i z różnymi ciekawostkami. Po zakończonej misji trzeba było uzupełnić trochę energię, dlatego gromada udała się na obiad do pobliskiej restauracji, a spacer posłużył dotlenieniu się i łapaniu sił na kolejne biwakowe zadania. Zuchy jeszcze w tym dniu wykonały madagarski taniec w rytm muzyki „Wyginam śmiało ciało” oraz zrobiły kolorowe maski z postaciami z prezentowanej bajki. Po podwieczorku, podczas podsumowania zuchy jednogłośnie doszły do pewnych wniosków – jak ważna jest przyjaź, wzajemna pomoc, współpraca oraz sumienność i dokładność podczas wykonywania zadań.
Jako druhny myślimy, że nasze zuchy nie tylko tego nauczyły się podczas ostatniego spotkania.
Z harcerskimi pozdrowieniami
Czuj! Czuwaj!
dh. Daria Pankiewicz
dh. Daria Otmianowska

Poprzednia aktualność
Kolejne sukcesy Kai
Następna aktualność
Dzień Świadomości Autyzmu