„Przybij z nami Piątkę dla Natury!”

Archiwum kategorii: Aktualności

Przybij z nami „Piątkę dla Natury”! W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do programu edukacyjno-grantowego „Velvet. Piątka dla natury” skierowanego do szkół podstawowych w całej Polsce zainicjowanego przez firmę Velvet CARE. W ramach programu klasa 3a może ubiegać się o atrakcyjne nagrody takie jak: zestawy edukacyjne o wartości do 500 zł oraz o dofinansowanie szkolnego ekoprojektu o wartości 7 tys. złotych. Dzięki akcji uczniowie już dziś, na etapie edukacji wczesnoszkolnej, będą poszerzać swoją wiedzę na temat ekologii, która w przyszłości zaowocuje dobrymi nawykami działającymi na korzyść naszego środowiska, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”. W ramach programu wspólnie poznamy najważniejsze zasady dotyczące: • Troski o drzewa, • Oszczędzania wody, • Segregowania odpadów, • Redukcji zużycia plastiku, • Redukcji źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz gazów cieplarnianych. Na podstawie opracowanych przez specjalistów scenariuszy, wspólnie przejdziemy przez problemy dotyczące ekologii i poszukamy ich rozwiązań. Na każdej „ekologicznej lekcji” przeprowadzimy różne formy aktywności, np. burzę mózgów, doświadczenia i prace własne, a na końcu, podejmiemy ekowyzwanie, dzięki któremu będziemy mogli ubiegać się o atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy ekowyzwań wyłaniani są poprzez głosowanie publiczności. Nasza wygrana zależy tylko od nas i od Państwa głosów! Niezależnie od części konkursowej skierowanej do klas, Dyrektor szkoły będzie ubiegał się o dofinansowanie naszego ekoprojektu TRÓJKA” KONTRA SMOG. Środki pozyskane z grantu chcielibyśmy przeznaczyć na zakup farby antysmogowej w celu odnowienia frontowej elewacji szkoły oraz stworzenia zielonej ściany z roślin zimozielonych, dzięki którym pochłaniane będą szkodliwe zanieczyszczenia gazowe i pyłowe niezależnie od pory roku.

Jest to kolejna inicjatywa szkoły na rzecz ochrony środowiska. Trzymajcie kciuki za „TRÓJKĘ”.

Poprzednia aktualność
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Następna aktualność
Warto spełniać marzenia