Warto spełniać marzenia

Archiwum kategorii: Aktualności

W tym tygodniu naszą szkołę odwiedził pan Daniel Stasiak z Astro Areny. Planetarium Astro Arena jest certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne. Uczniowie klas 0-4 wzięli udział w warsztatach z edukacji astronomicznej. Pan Daniel, wielki pasjonat astronomii, przybliżył dzieciom między innymi zagadnienia dotyczące budowy Układu Słonecznego. Uczniowie obserwowali również symulację nocnego nieba, poznali nazwy gwiazd i gwiazdozbiorów oraz podróżowali oczami wyobraźni w kosmosie.

Były to ciekawe oraz pełne wrażeń i emocji zajęcia. Dzieci zostały wprowadzone w świat astronomii, a oprócz tego dowiedziały się, że warto mieć marzenia i je spełniać, że chcieć to móc. Potwierdzeniem jest życiowa droga samego prowadzącego, który już od przedszkola obserwował gwiazdy i interesował się astronomią. W późniejszym czasie zaczął w tej dziedzinie odnosić sukcesy na poziomie ogólnopolskim, a nawet ogólnoświatowym. Podążając za realizacją swoich marzeń spełnił jedno z największych – zobaczył całkowite zaćmienie Słońca, odbywając w tym celu podróż do Stanów Zjednoczonych.
Takie spotkania to z pewnością inspiracja do rozwijania własnych zainteresowań.

Poprzednia aktualność
„Przybij z nami Piątkę dla Natury!”
Następna aktualność
112