Tropem Wilczym – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych

Archiwum kategorii: Aktualności

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W VIII edycji  Biegu Tropem Wilczym, która odbyła się 1 marca 2020 roku, ambicją organizatorów było zorganizowanie biegu w ponad 370 miastach. Tropem Wilczym pobiegło ok. 75 000 biegaczy. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 43 uczniów, nauczycieli i absolwentów. W ramach projektu odbył się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast. Dodatkową atrakcją były spotkania z  żołnierzami, możliwość dotknięcia broni różnego gatunku, obejrzenia gadżetów militarnych oraz  wspólne zdjęcie. Każdy uczestnik dostał koszulkę z wizerunkiem żołnierza polskiego podziemia oraz został  odznaczony medalem.

 

Poprzednia aktualność
Klasowy konkurs pięknego czytania w 2a
Następna aktualność
Z sukcesami na XII Dniach Kariery