Co w sobie chowa kula plazmowa?

W problemowej metodzie laboratoryjnej, wykonując doświadczenia i eksperymenty uczniowie przyswajają nowe wiadomości i umiejętności na drodze samodzielnej aktywności. Ta forma zajęć lekcyjnych aktywizuje i pobudza myślenie ucznia. Ułatwia ona dzieciom bezpośrednie i zarazem skuteczne poznawanie rzeczywistości.

Na dzisiejszych zajęciach przeprowadzaliśmy doświadczenia z wodą oraz ze świecą – wynik niektórych z nich był zaskakujący. Bawiliśmy się świetnie.

Na chwilę przenieśliśmy się także w świat magii i czarów. Uczestniczyliśmy w fantastycznym i widowiskowym pokazie świetlnym. A wszystko to za sprawą kuli plazmowej. Strumienie czerwonego i niebieskiego światła plazmowego płynęły ze środka kuli ku jej brzegom. Efekt ten przypominał gigantyczne wyładowania atmosferyczne z setkami błyskawic uderzających jednocześnie.  Gdy dotykaliśmy kuli swoim palcem – promienie natychmiast na to reagowały podążając w miejsce dotyku.

Podsumowanie projektu "Zakodowana historia ulicy Złotej"
Szkolne kolędowanie