Podsumowanie projektu „Zakodowana historia ulicy Złotej”

Archiwum kategorii: Aktualności

Piątkowe popołudnie 13 grudnia br. na długo zostanie w naszej pamięci, a wszystko to za sprawą pań: Mai Graf, Agnieszki Wypych oraz Haliny Hili Marcinkowskiej i uczniów klasy 7a, którzy z pełną otwartością i zaangażowaniem przystąpili do odbycia niecodziennej wyprawy w przeszłość podczas realizacji projektu pn.  Zakodowana historia ulicy Złotej i podzielili się wynikami swoich odkryć oraz ich twórczych uosobień na zorganizowanej w Calisia One wystawie.

Projekt składał się z 6 warsztatów i miał na celu poznanie historii jednej z najstarszych ulic w naszym mieście. Odszukanie historii kamienic, zakładów pracy w tym fabryki budowy fortepianów i panin, miejsc związanych z kulturą dało młodzieży okazję do odkrycia na nowo obiektów, które wpisane są w krajobraz ulicy Złotej. Autorki przedsięwzięcia zakładały, że projekt ten pomoże zidentyfikować się uczniom z terenem, w którym mieszkają i z którego się wywodzą. Pozwoli zbudować poczucie ważności tego miejsca, postawę patriotyzmu lokalnego oraz pobudzi młodzież do samodzielnego poszukiwania, odkrywania i poznawania przeszłości.

Uznanie gości zaproszonych na podsumowanie projektu świadczyć może, że młodzieży udało się ciekawie i oryginalnie zaprezentować efekty tych niezwykłych lekcji historii.

https://www.facebook.com/Fundacja-Animacji-Społeczno-Kulturalnej-Kwadratura  

 

 

 

Poprzednia aktualność
„Człowiek jest tyle wart, ile uczyni dobrego”
Następna aktualność
Co w sobie chowa kula plazmowa?