Wakacje w mieście 2019 w Trójce

Archiwum kategorii: Aktualności

W dniach 29.07 – 23.08.2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 realizowany był projekt „Wakacje w mieście”, finansowany przez Miasto Kalisz. W ramach podjętych działań dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach edukacyjnych, sportowych i profilaktycznych, dotyczących bezpiecznych wakacji, relacji z rówieśnikami czy radzenia sobie z emocjami.

Na najmłodszych uczniów kaliskich szkół w SP3 przy ulicy Ciasnej czekało wiele atrakcji. Dzięki dostępowi do iPadów i ozobotów, zapewnionemu przez placówkę, uczestnicy projektu mogli kształtować umiejętność programowania, a jednocześnie doskonale się bawić. W myśl przysłowia „W zdrowym ciele zdrowy duch” nie zabrakło też zajęć sprawnościowych i zawodów sportowych, wdrażających zasady „fair play”. Na małych artystów czekały zadania plastyczne, manualne i warsztaty origami. Dzieci wspaniale się przy tym integrowały, uczestnicząc w grach i zabawach świetlicowych.

W przygotowanie akcji zostało zaangażowanych wiele kaliskich instytucji, toteż uczestnicy „Wakacji w mieście” mieli okazję skorzystać z zajęć profilaktycznych w Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Dużo wrażeń dostarczyły dzieciom warsztaty graficzne w Centrum Rysunku i Grafiki im. T. Kulisiewicza i warsztaty plastyczne w Galerii Sztuki im. J. Tarasina, a także zajęcia przyrodnicze w Leśnym Centrum Edukacji „Las Winiarski”. Do kolejnych atrakcji zaliczyć należy zwiedzanie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Baszty Dorotki wraz ze skarbcem oraz Centrum Informacji Turystycznej. Wspaniałe zajęcia dla najmłodszych uczniów przygotowali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka – przy ulicy Złotej. Na uczestników projektu czekała wystawa dotycząca kaliskiego herbu, w głównej siedzibie biblioteki przygotowano zaś pasjonujący „Pokój zagadek”. W ramach „Wakacji w mieście” miały miejsce również spacery ulicami Kalisza i alejkami Parku Miejskiego, wyjścia do kina Cinema 3D w Galerii Tęcza oraz wizyta w Archiwum Państwowym. O bezpieczny powrót do szkoły po wakacjach podczas spotkania w budynku przy ulicy Ciasnej zadbały funkcjonariuszki policji.

Każdy dzień półkolonii był pełen atrakcji, zabaw i wielu nowych przygód, a co najważniejsze przynosił zadowolenie samym uczestnikom. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim kaliskim instytucjom, które umiliły dzieciom wakacyjny czas spędzany w naszym mieście.

Poprzednia aktualność
Wakacje z książką!
Następna aktualność
Rozpoczęcie roku szkolnego