PROJEKT ZDROWA JA

 Trzeci etap programu ZDROWA JA już za nami. Czas tak szybko pędzi, że ani się obejrzeliśmy, a kolejne dwa tygodnie aktywnego noszenia opasek dobiegł końca. Dziewczęta tym razem jakby trochę mniej pochłonięte ich aktualizowaniem, ale też trudno się dziwić, skoro ten etap programu ZDROWA JA przypadł na „gorący czas” w życiu szkolnym. Ostatnie ważne sprawdziany, poprawianie ocen, by świadectwo było piękne. I tu bardzo ładnie wplótł nam się temat zdrowego żywienia. Warto było przypomnieć, jakie produkty, potrawy i składniki pokarmowe powinny znaleźć się w naszej diecie, kiedy mózg tak intensywnie pracuje.

Jeśli chodzi o same opaski, to na tym etapie została  zachowana ich nowa funkcjonalność. Dziewczęta nadal mogą zaznaczyć rodzaj ćwiczeń, które wykonały w ciągu dnia oraz wpisać indywidualną długość kroku.

W trzecim etapie programu ZDROWA JA skupiamy się na dobrym, zdrowym i zbilansowanym żywieniu. Nasze dziewczęta z klas: 2b i 2d nie miały z tym zagadnieniem żadnych problemów. Wynika to z faktu, iż właśnie tuż przed trzecią fazą programu ZDROWA JA zakończyła się w naszej szkole akcja „168 godzin dla zdrowia z Trójką”. Był to cały tydzień działań na terenie SP nr 3 i miasta, poświęconych zdrowiu. Tym razem praca nad plakatem promocyjnym stanowiła już tylko czystą formalność. Dziewczęta były świetnie zorientowane w temacie zdrowego żywienia, gdyż prawie wszystkie wykonały prace konkursowe, takie jak piramida oraz talerz zdrowego żywienia, a niektóre brały też udział w Quizie o zdrowym żywieniu i konkursie kulinarnym. Zatem kolejny już raz zachęcamy społeczność szkoły do zapoznania się z wynikami naszej pracy. Plakat promocyjny został zawieszony w dobrze znanym Wam miejscu, czyli na oknie sklepiku szkolnego. Pamiętajcie, że żaden pomysł nie jest zły, a ten, który Tobie wydaje się banalny i nudny, dla kolegi obok Ciebie może okazać się inspiracją i pomysłem do działania!!!

 

 

Poprzednia aktualność
Olimpijski medal Mariki
Następna aktualność
Klasa dwujęzyczna – nowy wymiar nauki od klasy siódmej