Smacznie i zdrowo! Nasi uczniowie to potrafią!

Archiwum kategorii: Aktualności, Doradztwo zawodowe

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do II edycji programu edukacyjnego Lubella inspiruje i edukuje.

W czasie zajęć  siódmoklasiści  oraz gimnazjaliści   klas  drugich wykonywali  plakaty  pt. Produkty zbożowe – skarbnicą składników odżywczych.

Następnie wzięli udział w grze mającej na celu utrwalenie, a także  sprawdzenie w praktyce wiadomości  zdobytych podczas lekcji, ćwiczenie umiejętności rozpoznawania zbóż i produktów zbożowych, pogłębienie wiedzy  o korzyściach  związanych z ich spożywaniem  oraz dotyczącej niezbędnych dla organizmu składników mineralnych.

Na kolejnych zajęciach uczniowie przygotowywali potrawę na bazie określonych  artykułów spożywczych.  Podczas wspólnego gotowania uczestnicy nabywali umiejętności komponowania urozmaiconej, różnorodnej diety bogatej w składniki odżywcze, mineralne i witaminy. Przekonali się o tym, jak dużo możliwości w kuchni dają produkty zbożowe i jak wiele korzyści wynika z włączania ich do  codziennych posiłków.

Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w konkursie kulinarnym, który mógł się odbyć  dzięki  szczególnemu zaangażowaniu  Pana Pawła Michalskiego.  Za to wsparcie serdecznie dziękujemy. Uczestnicy konkursu  aktualnie walczą o atrakcyjne nagrody. Powodzenia!!!

Poprzednia aktualność
Ekonomiczne pasje Anety
Następna aktualność
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018