Ekonomiczne pasje Anety

Archiwum kategorii: Aktualności, Doradztwo zawodowe

9 stycznia br. Aneta Chojnacka z klasy 3d wzięła udział w II części etapu rejonowego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie. Po wygraniu zmagań na etapie szkolnym, w I części etapu rejonowego, Aneta zrealizowała projekt dotyczący społeczności lokalnej wysoko oceniony przez jury konkursowe. Pozytywna ocena projektu umożliwiła Anecie zakwalifikowanie się do części testowej Konkursu, odbywającej się już w Ostrowie Wielkopolskim, do którego przyjechali także uczniowie z Jarocina, Kępna, Ostrzeszowa i Pleszewa. Wszyscy uczestnicy Konkursu zmierzyli się z testem wiedzy dotyczącym samorządności, Konstytucji, zasad państwa prawa, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Finansowego oraz informacji współczesnych m.in. uchwał sejmików wojewódzkich, kryzysu uchodźczego, projektów Polskiej Akcji Humanitarnej, rządów w Zimbabwe, bezrobocia itp.

Anecie zabrakło zaledwie kilku punktów, aby zakwalifikować się do finału wojewódzkiego, ale miała okazję sprawdzić się w dziedzinie, która jest jej pasją.

Poprzednia aktualność
Z wizytą w Domu Dziecka
Następna aktualność
Smacznie i zdrowo! Nasi uczniowie to potrafią!