Unia Europejska bez tajemnic

Archiwum kategorii: Klub Europejczyka

21  marca 2016 r.  w  naszym gimnazjum    odbyły  się  dwa  Międzyszkolne  Konkursy Wiedzy o Unii Europejskiej  pod honorowym patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego – pana Andrzeja Grzyba.

Konkursom przyświecały następujące cele:  popularyzowanie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej oraz nawiązanie współpracy między szkołami.

W konkursach wzięło udział 36  uczniów z 20  szkół  podstawowych i gimnazjalnych z Kalisza i powiatu kaliskiego.

Dla gimnazjalistów to już czwarta edycja konkursu.  Nagrodę główną – wycieczkę do Brukseli, połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego , otrzymał  Kamil Szmyt, uczeń Gimnazjum nr 10 w Kaliszu. Uzyskał on bowiem najwięcej punktów,  25 na  35 możliwych.  Drugie miejsce zajął Jakub Maleszka z Gimnazjum nr 9. O trzecie miejsce , w ustnej dogrywce, walczyły trzy osoby. Ostatecznie na podium stanęła Karolina Kopczyńska także z Gimnazjum nr 9.

Z kolei laureatami   II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej ze  szkół podstawowych zostali :

I miejsce – Aleks Pietrzak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu,

II miejsce- Sara Savorani ze Szkoły Podstawowej nr 9,

III miejsce -Martin Ratajczyk  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Kaliszu.

W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy mogli pracować na iPadach.  Za pomocą różnych aplikacji prezentowali wybrane kraje Unii Europejskiej.

Nagrody  ufundował  Poseł do Parlamentu Europejskiego-pan Andrzej Grzyb, którego podczas konkursu reprezentowała  asystentka –pani  Agnieszka Walczak. Upominki wręczyła również pani Ewa Ibron – przedstawicielka Europe Direct z Ostrowa Wielkopolskiego.

Laureatom oraz ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach  konkursu.

Zobacz: http://andrzejgrzyb.eu/o-ue-wie-nagrode-pojedzie-brukseli/

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej