Z wizytą w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich

Archiwum kategorii: Klub Europejczyka

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Pauliną Marciniak i panią Beatą Ławińską odwiedzili 09.01.2014 r. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, znajdujący się w Starostwie Powiatowym przy placu św. Józefa.

Wyjście do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zorganizowane było z myślą o uczniach biorących udział w projekcie edukacyjnym Na spacer z Europą, realizowanego w ramach projektu eSzkoła- Moja Wielkopolska. Projekt, w który zaangażowali się gimnazjaliści z klasy II C pod opieką pani Pauliny Marciniak, ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat Europy, Unii Europejskiej oraz instytucji z nimi związanych, działających na terenie naszego regionu. Pierwszym miejscem, które grupa projektowa postanowiła odwiedzić to PIFE.

Podczas wykładu w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, pani Elżbieta Piotrowska-Ostojska, specjalista Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, omówiła najważniejsze informacje dotyczące pozyskiwania pieniędzy, a także możliwości dofinansowania projektów z Unii Europejskiej. Ponadto prowadząca szczegółowo zaprezentowała przykłady projektów, które zostały dofinansowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz zrealizowane na terenie Kalisza i okolic.

Uczniowie otrzymali wiele materiałów informacyjnych poświęconych funduszom europejskim oraz nawiązali stałą współpracę z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich.

Poprzednia aktualność
Ad astra wyróżnione
Następna aktualność
II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o UE