II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o UE

Archiwum kategorii: Klub Europejczyka

Pod patronatem Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego, odbył się II  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu. W tym roku o tytuł mistrza walczyło 37 uczniów z 12 szkół z Kalisza i powiatu kaliskiego. Podium należało dla panów. Nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla uczestników i nauczycieli ufundował Andrzej Grzyb. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 40 pytań, które dotyczyły historii, prawa i bieżących wydarzeń Unii Europejskiej, ale i poszczególnych
krajów należących do Wspólnoty czy ciekawostek związanych z ich kulturą, polityką, obyczajami, ale i kuchnią. Najwięcej punktów – 31 na 40 możliwych uzyskał Maciej Antczak, uczeń Niepublicznego Gimnazjum Edukator z Kalisza. Punkt mniej zdobył Mikołaj Krysiński z Gimnazjum nr 9 w Kaliszu. O trzecie miejsce, w ustnej dogrywce, walczyły 4 osoby. W ostateczności na podium stanął Karol Cichy z Gimnazjum w Korzeniewie. Zwycięzca otrzymał tablet. Zdobywcy kolejnych miejsc sprzętelektroniczny a wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie upominki
ufundowane przez Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego. Nagrody podarowała również dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu. Konkurs przygotowały nauczycielki historii Paulina Marciniak i Elżbieta Zimna.

Poprzednia aktualność
Z wizytą w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich
Następna aktualność
Spotkanie z Europejską Grupą Doradczą