Koncert DZIECI-RODZICOM i pożegnanie absolwentów

Archiwum kategorii: Aktualności

Koncert Dzieci Rodzicom 2024 należy już do przeszłości, ale z pewnością pozostanie w naszej pamięci. Uczniowie z klas 8a i 7a niczym Scrooge z Opowieści wigilijnej przenieśli się w czasie do szkoły przeszłości oraz przyszłości i stwierdziwszy, że wolą pozostać w teraźniejszości, sprawili widzom niemałą radość z oglądania swoich aktorskich występów. Publiczność miała okazję usłyszeć między innymi fragment słynnej lekcji polskiego z Ferdydurke Witolda Gombrowicza. Iga Kołecka w roli profesora Bladaczki starała się przekonać klasę, że ,,Słowacki wielkim poetą był”, choć Antek Malinowski wcielający się w Gałkiewicza niepokornie bronił się przed tą opinią. Przebrani za stworki przypominające ufoludki uczniowie przyszłości próbowali przełożyć z polskiego na nasze Inwokację z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza i uznawszy, że jej język brzmi jak niezrozumiały kod, zrezygnowali ze zgłębiania sensu XIX- wiecznego opisu. Audytorium odetchnęło z ulgą, gdy dzięki trzeciej scence okazało się, że we współczesnej szkole wszystko wygląda jednak inaczej i choć nie brak śmiesznych sytuacji lub odwiecznych usiłowań uczniów, by nieco oszukać system, to ósmoklasiści z żalem żegnają się ze swoimi nauczycielami i szkołą. Przerwy w tej wielkiej edukacyjnej przygodzie przedstawionej przez ósmo- i siódmoklasistów umilali oglądającym utalentowani uczniowie szkoły, prezentując swoje wokalne, instrumentalne i taneczne możliwości, których efekt można podziwiać na załączonych poniżej filmikach. Wielkie brawa publiki zgromadzonej na widowni są doskonałym dowodem na to, że pokaz niezwykle przypadł do gustu wszystkim go podziwiającym.

Podczas uroczystego pożegnania klasy ósmej, które odbyło się również tego dnia, została podsumowana całoroczna praca szkoły. Pani dyrektor wręczyła nagrody i Odznaki Słowackiego za osiągnięcia w procesie dydaktycznym oraz pracę na rzecz szkoły. Tradycją naszej placówki jest to, że co roku Rada Pedagogiczna ogłasza Złotą Dziesiątkę, którą tworzą uczniowie wyróżniający się nie tylko pod względem wyników w nauce, ale także aktywnie biorący udział w konkursach i reprezentujący SP3. W tym roku w poczet ZŁOTEJ DZIESIĄTKI klas IV-VIII zaliczono:

  • Antoniego Malinowskiego z klasy 8a
  • Ninę Kotsopey z klasy 7a
  • Kaję Klessen z 7a
  • lgę Purczyńską z klasy 7a
  • Wirginię Hajdziony z klasy 7a
  • Martę Ubych z klasy 6a
  • Martynę Szczesną z klasy 6a
  • Piotra Kowalskiego z klasy 4b
  • Zofię Słupską z klasy 4b

Uczennicą roku 2024 została Iga Kołecka z klasy 7a. https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz

Nastąpiło także rozstrzygnięcie wyzwania rzuconego uczniom SP3 przez pana Marka Frontczaka, maratończyka. Tytuł Superpiechura otrzymało siedmioro uczniów, a zwyciężczynią zmagań została Jessica Piskozub- Wróblewska. Pani dyrektor wręczyła klasie 2b puchar dla najbardziej zgranej klasy roku szkolnego 2023/24. W rywalizacji o ten tytuł mierzyły się zespoły klasowe z całej szkoły, przez długie miesiące rywalizując w rzucanych przez Samorząd Uczniowski zadaniach. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Życzymy udanych wakacji!

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/789751793290583/

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/1140236853854784/

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/907841534443650/

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/870901215071523/

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/3129150130551387/

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/1026414469043085/

Poprzednia aktualność
Płonie ognisko ...
Następna aktualność
Zakończenie roku szkolnego