Kreatywni tworzą piękny świat!

Archiwum kategorii: Aktualności

Kreatywności nie da się wyczerpać. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz – takie hasło towarzyszyło działaniom inicjowanym przez uczniów i wychowawców klas 4b i 5b podczas kolejnego Tygodnia Dobrych Myśli.

Jedną z zaproponowanych form rozwijania twórczego potencjału uczniów był konkurs informatyczno-plastyczny Ja zawodowiec. Zadanie polegało na zaprojektowaniu fotomontażu, w którym należało połączyć swoje zdjęcia ze zdjęciem przedstawiającym osobę wykonującą wybrany zawód. Niektórzy uczniowie przesłali już swoje prace, inni otrzymali od organizatorów kilkudniowy gratis na nadesłanie swoich projektów.

W zespołach klasowych, na zajęciach z wychowawcą, uczniowie uzupełniali rysunek przedstawiający widok z okna. Co widzą? O czym myślą i marzą nasi uczniowie? W ich pracach można dostrzec realizm, zatroskanie o swoją przyszłość, niepokój i zamyślenie, tęsknotę za spokojem, potrzebę porządku, czasami egzotykę, dalekie kraje, wszechświat. Słowem piękne światy, może inspirowane tekstem piosenki wykonywanej przez Luisa Amstronga What a Wonderful World.

W ostatnim tygodniu nie mogło zabrakło rywalizacji klas. Trójkowe zespoły zmagały się z zadaniami, które miały pobudzić ich kreatywność, m. in tworzyli bajki, szukali alternatywnych zastosowań do codziennych przedmiotów, odpowiadali na nieoczywiste pytania. Najlepsi okazali się przedstawiciele klas 5a i 8b. Gratulujemy!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie i mądrze włączyli się w kreowanie dobrych myśli i pozytywnych klimatów. Nie przestawajmy być kreatywni, twórzmy piękny świat!

Poprzednia aktualność
Gliniane cuda
Następna aktualność
Gratulacje dla Heleny