Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek…

Archiwum kategorii: Aktualności


W tłusty czwartek, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, tradycyjnie najpopularniejszym przysmakiem jest oczywiście pączek. Najczęściej z marmoladą, czekoladą, bitą śmietaną, lukrem, cukrem pudrem. Poza pączkami często też tego dnia raczymy się faworkami, zwanymi również chrustem lub chruścikami.

Tradycja zajadania się słodkościami w tłusty czwartek trwa od wielu lat, a wskazuje na to chociażby staropolskie przysłowie: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

W tym dniu również w naszej szkole pączki sprawiły wiele przyjemności i wywołały uśmiech na dziecięcych twarzach.

Poprzednia aktualność
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
Następna aktualność
Dzień Dinozaura