Naturalne karmniki na drzewach naszego szkolnego boiska

Dokarmianie ptaków zimą pomaga naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimowe dni. Jeśli zimą wspieramy ptaki, wiosną i latem odwdzięczą się nam, zjadając szkodliwe owady. Ptaki powinno dożywiać się odpowiednim pokarmem i w odpowiedni sposób, bo inaczej bardziej im zaszkodzimy niż pomożemy. Uczniowie klasy 1b oraz zuchy 3KGZ ,,Miejskie Wiewióreczki” w tym tygodniu wykonały naturalne karmniki, wykorzystując rolki po papierze i ręczniczkach czy szyszki, a przy pomocy miodu przykleiły mieszankę ziaren przygotowaną specjalnie dla ptaków. Karmniki oraz słonina zostały rozwieszone na szkolnych drzewach. Uczniowie codziennie obserwują, jakie ptaki odwiedzają ,,jadłodajnię.”

Poprzednia aktualność
Aby chciało się chcieć
Następna aktualność
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU