Zapal #ŚwiatłoWolności – akcja społeczna IPN

Archiwum kategorii: Aktualności

Zachęcamy do włączenia się w akcję „Zapal Światło Wolności”. Znakiem pamięci o ofiarach brutalnej polityki władz PRL będą świece, które rozbłysną w oknach różnych instytucji, a także domów i mieszkań w poniedziałek, 13 grudnia o symbolicznej godzinie 19:30. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN .

Akcja społeczna „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności” została zainicjowana kilka lat temu przez IPN. Nawiązuje ona do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych Polacy i inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL.

 

Poprzednia aktualność
,,Zostań Świętym Mikołajem dla Jagódki”
Następna aktualność
Gra historyczna - POWSTANIE WIELKOPOLSKIE