Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Archiwum kategorii: Aktualności

Dzisiaj pierwszoklasistów odwiedziła Pani Róża Pomiecińska, kierownik działu informacyjno – bibliograficznego w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, która przeprowadziła zajęcia w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Uczniowie przypomnieli sobie baśń o ,,Czerwonym Kapturku ,” doskonale potrafili zinterpretować morał wypływający z utworu. Po wysłuchaniu bajki pierwszoklasiści rozwiązali wiele zadań z elementami kodowania. Dzięki podjętym wyzwaniom dzieci doskonaliły swoje umiejętności w kodowaniu, rozwijały logiczne myślenie, kształtowały zadaniowe podejście do stawianych problemów, rozwijały umiejętności pracy zespołowej oraz kreatywność. Doskonaliliśmy nasze umiejętności pracy w grupach, rozwijaliśmy myślenie i wspaniale się przy tym bawiliśmy. Po skończonych zajęciach pani Róża wręczyła dzieciom dyplomy, a dzieci nagrodziły panią Różę gromkimi brawami i już oczekują na kolejne zajęcia .

Poprzednia aktualność
Ania Nowak
Następna aktualność
Bajkowa szkoła