Mural – jak malowany!

Archiwum kategorii: Aktualności

Wakacje dopiero się rozpoczęły, a w naszej szkole ruszyły już przygotowania do nowego roku szkolnego. Na ścianie szkoły, przy wejściu na plac zabaw i siłownię, tuż przy prowadzonym przez dzieci ogródku, powstał mural.
W tworzenie projektu zaangażowani byli pracownicy obsługi, którzy przygotowali ścianę do malowania, rysunek zaś i jego wypełnienie farbami antysmogowymi to dzieło nauczycieli placówki. Pieniądze na ten cel również pozyskano własnym sumptem. 1 czerwca w Poznaniu uczniowie szkoły: Piotr Piestrzyński oraz Weronika Urban odebrali nagrody w konkursie ,,Cztery pory roku z OZE”, odbywającym się w ramach Wielkopolskich Dni Energii. Ósmoklasiści z SP3 byli najlepsi w całym subregionie kaliskim, zdobywając I i III miejsce i – oprócz nagród dla siebie – wywalczyli także dla szkoły czeki, za które kupiono materiały potrzebne do stworzenia muralu. Dzięki zastosowaniu farb antysmogowych KNOxOUT od Grupy RW i ecoevolution.org 1m2 muralu oczyszcza tyle samo powietrza, co jedno dorosłe drzewo.
Projekt będzie cieszył zarówno oczy najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A oto fotorelacja dokumentująca przebieg prac.

 

https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/edukacja

https://calisia.pl/mural

Poprzednia aktualność
Zakończenie roku szkolnego
Następna aktualność
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022