Zbieram to w szkole

Archiwum kategorii: Aktualności

Nasza szkoła przystąpiła do projektu ekologiczno-charytatywnego, którego celem edukacyjnym jest  uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów szkół i przedszkoli. Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy – księży sercanów pracujących w Afryce i Azji. Do akcji przyłączyło się ponad tysiąc szkół w całej Polsce. Naszej szkole, jak dotąd, udało się zebrać 50 kg baterii, 30 kg „groszy” i innych „dobrych” monet, 5 kg klocków lego, 23 telefony komórkowe, 8 zegarków tarczowych, 90 gram srebrnego złomu. Wszystkie surowce trafiają albo do Fundacji Missio Cordis, albo do firm recyklingowych i zostaną spieniężone. Za uzbierane pieniądze misjonarze budują studnie w Czadzie, przekazują fundusze stypendialne dla dzieci na Filipinach oraz na świetlicę dla dzieci w Urugwaju, udzielają pomocy placówce edukacyjnej dla dzieci na Ukrainie w Irpiniu. Pierwsza część projektu zostanie zakończona w przyszłym roku szkolnym we wrześniu 2021. Nie przestawajcie zatem gromadzić surowce, przynieście je do szkoły po wakacjach!

Wszystkim darczyńcom oraz pomocnikom w tej wolontariackiej akcji DZIĘKUJEMY. DOBRO POWRACA!!!

Poprzednia aktualność
Spotkanie uczniów klasy 4a z Prezydentem Kalisza
Następna aktualność
Rowerowa wycieczka uczniów klasy 8a