I miejsce Wojtka w konkursie recytatorskim

Archiwum kategorii: Aktualności

W piątek, 21 maja 2021 roku, nastąpiło rozstrzygnięcie XXVIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Konopnickiej, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, pana Krystiana Kinastowskiego. Przemiło nam ogłosić, że w kategorii klas 7-8 zwycięzcą okazał się nasz Wojtek Chudziak z klasy 8a.
Oto informacje ze strony organizatora:
Ze względu na sytuację epidemiczną uczestnicy przygotowali nagrania wideorecytacji wybranych utworów lirycznych, które podlegały ocenie komisji konkursowej. W gronie jurorów w tym roku zasiedli: pan Andrzej Zmyślony – kaliski literat i publicysta oraz pani Bożena Remelska i pan Michał Wierzbicki – aktorzy Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Przy ocenie recytacji brali oni pod uwagę kulturę słowa, właściwe interpretowanie tekstów, a także umiejętność radzenia sobie z tremą. Po wysłuchaniu 33 wykonawców w kategorii klas Vll -VIII jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  • I miejsce – Wojciechowi Chudziakowi ze Szkoły Podstawowej nr 3
  • II miejsce – Łukaszowi Balcerzakowi ze Szkoły Podstawowej nr 17
  • III miejsce – Aleksandrze Zielińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 10
    wyróżnienie – Wiktorii Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 10

Wojtku, serdeczne gratulacje dla Ciebie i Twoich rodziców. Jesteśmy z Ciebie dumni!

Poprzednia aktualność
"Założyć ogród to uwierzyć w jutro"
Następna aktualność
DZIEŃ MAMY