Ostatnie pożegnanie śp. Lucjana Kopackiego

Archiwum kategorii: Aktualności

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 maja 2021 roku zmarł wieloletni nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu  w latach 1969-1985.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele oo. Franciszkanów w czwartek 13.05.2021 r. o godzinie 14:00.

Rodzinie i bliskim Zmarłego składamy serdeczne  wyrazy współczucia

                     dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 

 

Pan dyrektor Lucjan Kopacki przez całe życie nosił TRÓJKĘ w sercu. Uczestniczył w uroczystości nadania imienia i przekazania sztandaru Gimnazjum nr 2 w 2009 r. Był obecny w szkole na uroczystościach  z okazji Dnia Edukacji Narodowej i zawsze cieszyły go wszystkie nasze nawet najdrobniejsze sukcesy.

Kilka lat temu pan dyrektor gościł w naszej szkole na specjalne zaproszenie gimnazjalistów. Młodzież postanowiła przeprowadzić wywiad z wieloletnim dyrektorem, który opowiadał o początkach swojej pracy, o programie „Tysiąc szkół na tysiąclecie państwa polskiego”, w ramach którego nasza placówka otrzymała nową siedzibę przy ulicy Ciasnej. Chętnie dzielił się z nieznającymi realiów komunistycznych młodymi ludźmi spostrzeżeniami na temat pracy w poprzednim systemie, przypominał humorystyczne sytuacje, z którymi zmagał się, dbając o szkołę. Młodzi nie pozostali mu dłużni, w zamian za wspomnienia podzielili się swoimi opiniami o współczesnej szkole, jednocześnie oprowadzając po niej dawnego dyrektora. Mówił o sobie, że kierował szkołą twardą ręką, że uczniów trzymał krótko, jednak nam dał się poznać jako ciepły, serdeczny człowiek, który z radością rozmawiał z młodymi i takim właśnie go zapamiętamy. 

 

Poprzednia aktualność
Geniallna TRÓJKA
Następna aktualność
Kreatywnie o wiośnie