Święto Narodowe Trzeciego Maja i Dzień Flagi

Archiwum kategorii: Aktualności
W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji podczas lekcji uczniowie klas 0 – 3 rozmawiali na temat tego historycznego wydarzenia. Wysłuchali hymnu narodowego, omówili znaczenie symboli narodowych, wykonali flagi i kotyliony. Śmiało można nazwać ich małymi patriotami – sami zobaczcie.

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz

W  klasach 4-8 odbyły się okolicznościowe pogadanki, prelekcje, wysłuchano polskich pieśni, m.in.,, Witaj, majowa jutrzenko”, obejrzano tematyczne prezentacje i wykonano -nawiązujące do patriotycznych świąt- ćwiczenia interaktywne. 230. rocznica  ustanowienia  ważnej dla historii Ustawy Rządowej z dnia 3 maja (pierwszej w Europie Konstytucji) stała się też okazją do wielu  rozmów o współczesnym patriotyzmie.

 

Poprzednia aktualność
Nie daj złości się rozgościć
Następna aktualność
Geniallna TRÓJKA