Zanim wejdziesz do królestwa Internetu, upewnij się, że potrafisz odpowiednio z niego korzystać.

Archiwum kategorii: Aktualności

W dniach 8.02. – 12.02.2021 obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Dobrych Myśli pod hasłem ,,Zanim wejdziesz do królestwa Internetu, upewnij się, że potrafisz odpowiednio z niego korzystać’. W ten sposób przyłączyliśmy się do międzynarodowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajęciach, podczas których zapoznali się z zagrożeniami płynącymi z nieostrożnego korzystania z zasobów Sieci. Klasy 0-3 wykonały plakaty i drabiny przedstawiające zasady odpowiedniego używania Internetu. Przedstawiciele klas starszych brali udział w konkursie wiedzy o Internecie i zasadach bezpiecznego korzystania z Sieci. Oto osoby, które uzyskały najwięcej punktów w poszczególnych klasach: Zuzanna Kranc-Orłowska (4a), Aleksandra Głowacka (4b), Julia Wasylów (5a) Artur Bijak (6a), Natalia Cajdler (7a), Wiktoria Rokoszewska (7b), Daria Wywijas (8a), Oliwia Olejniczak (8b). Klasy 4b i 5a przygotowały plakaty w programie Paint, a klasy 6-8  projektowały prezentacje multimedialne poświęcone bezpieczeństwu w Internecie. Uczniowie klas: 4a, 6a, 7a i 8a podsumowywali działania zrealizowane w ramach projektu Asy Internetu. Poprzez wykonywane prace uczniowie starali się dostrzegać, że rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga to postawy, których na co dzień potrzebuje każdy człowiek – zarówno w sieci, jak i offline.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w naszą akcję!

Film przygotowany przez uczniów klasy 3a

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/3640694482715651

Film przygotowany przez uczniów klasy 8a w ramach projektu Asy Internetu: Siła

Film przygotowany przez uczniów klasy 8a w ramach projektu Asy Internetu: Uważność

Poprzednia aktualność
BAL KARNAWAŁOWY
Następna aktualność
WALENTYNKOWA POCZTA