Podziel się musli!

Archiwum kategorii: Aktualności

Akcja pomocy zwierzętom na zimę trwa już od tygodnia. Chociaż stopniał śnieg i zwierzętom łatwiej znaleźć pokarm, uczniowie SP3 w Kaliszu nadal im pomagają. Jeżeli jeszcze się nie przyłączyłeś do pomocy, możesz nadal to zrobić. Ptaki powyjadały już kolorowe kulki ognika, ,,świątecznego” ostrokrzewu czy jałowca, owoców jarzębiny także od dawna nie ma. Możesz zatem przygotować im własnoręcznie zrobione musli: wystarczy wysypać trochę wyłuskanego słonecznika, siemienia, ziaren zbóż czy nasion roślin do karmnika. Sikorkom trudno znaleźć owady, którymi się karmią, zawieś więc dla nich, na haczyku, kawałek słoniny. Do osiedli kaliskich podchodzą też coraz częściej bażanty i sarny. Im też możecie pomóc, zostawiając resztki i obierki warzyw, kukurydzę, sól czy siano (jeżeli macie). Możecie zainteresować się także akcją pt. ,,Zwierzęcego Banku Karmy” i zostawić karmę oraz przydatne bezdomnym zwierzętom przedmioty w kaliskich sklepach (Tajga – ul. Górnośląska 56; Skala – plac św. Józefa 6, Karibu – ul. Polna 14; Limido – ul. Wyszyńskiego 42a, Ultranova – ul. Dobrzecka 46). Przypominamy, że we wrześniu w wyżej wspomnianej akcji udało nam się zgromadzić dwie olbrzymie reklamówki karmy i przedmiotów dla innych zwierząt.

 

https://www.rc.fm/news/kalisz-poludniowa-wielkopolska-wielkopolska-bankowa-karma.html

Oto fotorelacja z naszych dotychczasowych działań. 

Poprzednia aktualność
ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA
Następna aktualność
„Od grosika do złotówki”