Dzień Pluszowego Misia to święto, które obchodzone jest 25 listopada. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia obchodzimy rocznicę powstania maskotki – pluszowego misia. 25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta. Tak też narodziła się angielska nazwa pluszowego misia (teddy bear). Ta wyjątkowa zabawka od blisko 120 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe.

Te fotografie naszych najmłodszych uczniów są najlepszym dowodem na to, że pluszowy miś, mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, nadal jest niezastąpiony.

Z okazji tego dnia w naszej szkole zorganizowane zostały:

Konkurs plastyczny „Mój pluszowy miś”. Komisja konkursowa postanowiła przyznać aż 6 nagród głównych:

• Nicola Podgórska, klasa 2b
  • Zosia Biesiada, klasa 1b
  • Wiktoria Janczak, klasa 3a
  • Maciej Kajser, klasa 3b
  • Miłosz Andrzejewski, klasa 2a
  • Kornelia Trubacz, klasa 0
    Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych.

Konkurs wokalny „Piosenka o misiu”, którego wyniki przedstawiamy poniżej:

• I miejsce – Marta Ubych, klasa 3a
  • II miejsce – Alex Nowakowski, klasa 3a
  • III miejsce – Anna Hofman, oddział przedszkolny.

Wyróżnienia:

• Alan Janczak, oddział przedszkolny
  • Martyna Szczesna, klasa 3a
  • Fabian Krasowski, oddział przedszkolny.
  • Bartosz Mądry, klasa 3a
  • Jakub Pietrzak, klasa 3a
Nagrodę specjalną za wykonanie autorskiej piosenki otrzymała Alicja Grzybowska z klasy 3a.
Poniżej występ laureatki 1. miejsca – Marty Ubych z klasy 3a
"Nikt nie jest idealny, ale każdy ma w sobie coś wyjątkowego".
Martwa natura oczami uczniów klasy 3b