„Mała chmurka w krainie drzew” w klasie 2a

Archiwum kategorii: Aktualności

Klasa 2a zakończyła realizację I modułu „Mała chmurka w krainie drzew” z projektu edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”.
Do omówienia wybraliśmy lekturę „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. W trakcie trwania działań związanych z realizacją projektu uczniowie w grupach stworzyli piękne chmurki, wykonaliśmy drzewo czytelnicze oraz każdy z uczniów ulepił swojego plastelinowego ludzika „Czytusia”, które dla bezpieczeństwa zostały zamknięte w magicznych słoikach. W lekturniku pokolorowaliśmy okładkę i skrupulatnie uzupełniliśmy pozostałe strony z I modułu. Obchodziliśmy również Dzień Drzewa, podczas którego wspólnie posadziliśmy krzew ozdobny oraz wykonaliśmy piękne prace plastyczne związane z drzewami, a także oczywiście czytaliśmy. Na koniec omówiliśmy opowiadanie „Mała chmurka w krainie drzew” i wykonaliśmy zadania związane z opowiadaniem.

Poprzednia aktualność
"Jesteśmy już uczniami...."
Następna aktualność
Wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach Dnia Drzewa