27. Akcja „Sprzątanie świata 2020” na dwóch kółkach pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

W sobotę, 19 września uczniowie klas 3 i 4 z naszej szkoły uczestniczyli w rowerowej wycieczce. W trakcie rajdu nie zabrakło elementów ekologicznych – uczestnicy w zespołach rozwiązywali krzyżówkę z plastikiem w roli głównej, na czas zbierali kasztany (w ten sposób zapoczątkowali zbiórkę pokarmu dla zwierząt z pokazowej zagrody w OKL w Gołuchowie), przypomnieli sobie co to jest recykling, jak się segreguje odpady, dowiedzieli się, że z butelek typu PET produkowany jest … polar na bluzy (na jedną taką bluzę trzeba przeznaczyć 35 butelek plastikowych). Uczestnikom rajdu uświadomiono także, że jedna butelka z PET rozkłada się setki lat oraz że każdego roku ludzie wyrzucają tyle butelek plastikowych, ile potrzeba do zbudowania wieży o wysokości 28 mln kilometrów! 

Rajd był jednym z działań edukacji ekologicznej w ramach projektu EKO-MY. Program edukacji ekologicznej ma na celu przeprowadzenie w okresie od września do czerwca działań o charakterze edukacyjno-ekologicznym, w którym aktywnie mogą uczestniczyć całe rodziny. Organizatorzy szczególnie zatem dziękują pani Krystynie Nowak i panu Przemysławowi Kajserowi za pomoc w opiece nad uczestnikami rajdu.

Zapraszamy do naszej galerii.

 

Poprzednia aktualność
Światowy Dzień Emotikona
Następna aktualność
„Czytam i rozkwitam”