Dzień Kropki w naszej szkole

Archiwum kategorii: Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Bezpośrednią inspiracją do ustanowienia tego nietypowego dnia była książka „The Dot” (czyli „Kropka”), wydana w 2003 roku przez Petera H. Reynoldsa. Opowiedziana w niej historia małej Vashtii, która dzięki mądrej nauczycielce plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, stała się natchnieniem dla ludzi pracujących z dziećmi.
I my Dzień Kropki spędziliśmy kreatywnie. Czas ten wykorzystaliśmy na wiele ciekawych rozmów o tym, że kropka niczego nie kończy, ona wszystko zaczyna i tylko od naszej pomysłowości zależy, co z kropki czy obok kropki wyrośnie. Zależność tę najprościej dostrzec na rysunkach, dlatego poprosiliśmy naszych uczniów, by na kartkach papieru, jakie od nas dostali, do kropki dopisali, co tylko chcą. Wszystkie prace okazały się niezwykle twórcze, nasi mali mistrzowie kreatywności z jednej kropki potrafili stworzyć cały świat.
Kochani Uczniowie, konkurs na najbardziej twórczą pracę rozstrzygamy następująco: WSZYSCY WYGRYWACIE !!!

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/767000690822804/

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/324769882180724/

Poprzednia aktualność
Czytamy "Balladynę"
Następna aktualność
Gra miejska „Śladami ludzi opozycji solidarnościowej w Kaliszu”