Badacze skrobi

Archiwum kategorii: Aktualności

13 stycznia na warsztatach przyrodniczych młodzi badacze uczyli się wykrywać skrobię w produktach, które spożywamy. Takie właśnie eksperymenty w pracowni szkolnej są okazją do rozwijania pomysłowości, samodzielności, zdolności i twórczego myślenia. Eksperyment ma dla ucznia znaczenie emocjonalne, jest niezmiernie atrakcyjny i może wzbudzić motywację do uczenia się,  pogłębiać zainteresowanie. Dzieci bawiły się świetnie. Wykorzystany do  przeprowadzenia badań płyn Lugola pozwolił nam sprawdzić, w których produktach spożywczych jest najwięcej skrobi, a w których mało lub wcale. Udało się również zbadać (też przy użyciu płynu Lugola), jaką rolę pełni ślina.

Poprzednia aktualność
28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z udziałem wolontariuszy naszej szkoły
Następna aktualność
Przegląd Piosenki i Poezji Patriotycznej z udziałem naszej uczennicy