DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Archiwum kategorii: Aktualności

19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona, Juliusza Słowackiego. Jak co roku Samorząd Uczniowski złożył kwiaty pod znajdującą się w holu tablicą upamiętniającą poetę. Tamże zawisły wykonywane przez każdą z klas plakaty ze słynnymi cytatami z utworów wieszcza. Starsi uczniowie czytali młodszym wybrane fragmenty dzieł autora „Kordiana”, a także zapoznali ich z sylwetką twórczą tego wybitnego przedstawiciela romantyzmu. Samodzielnie wykonane przez starszych kolegów prezentacje multimedialne stały się dla najmłodszych źródłem wiedzy o życiu i twórczości patrona.  Uczniowie klas 0-1 układali puzzle przedstawiające wizerunek tego znanego mistrza słowa. W szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania dzieł Juliusza Słowackiego. Miło nam ogłosić, że w konkurencji tej I miejsce zdobyła Zofia Oliwiecka, II miejsce należało do Mai Leśnik, zaś lIl miejsce do Wiktora Bazana. Serdecznie gratulujemy uczestnikom czytelniczych pasji i prosimy, by kontynuowali tę piękną sztukę, jaką jest głośne czytanie.

 

Poprzednia aktualność
Play and fly Arena Kalisz 2019
Następna aktualność
Aktorskie poczynania uczniów klasy 7a